Koncert "Razem z Ukrainą" w Łodzi. Wiceprezes PAH: będziemy pomagać na terenie Ukrainy tak długo, jak to możliwe

Źródło:
TVN24
Ekran, choreografia, światła, dźwięk - strona techniczna koncertu "Razem z Ukrainą"
Ekran, choreografia, światła, dźwięk - strona techniczna koncertu "Razem z Ukrainą"TVN24
wideo 2/7
Ekran, choreografia, światła, dźwięk - strona techniczna koncertu "Razem z Ukrainą"TVN24

W niedzielę łódzką Atlas Arenę wypełnią dźwięki nadziei i pokrzepienia. Dochód z koncertu "Razem z Ukrainą" w całości zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej. Wiceprezes PAH Grzegorz Gruca opowiadał w piątek na antenie TVN24, czemu przysłużą się zebrane fundusze. Wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a całe wydarzenie będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej.

Koncert "Razem z Ukrainą" to projekt wyrażający polską solidarność z Ukrainą. Jest okazją, aby realnie wesprzeć Ukraińców w walce z Rosją. Cały dochód z przedsięwzięcia przekazany zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej, która niesie pomoc Ukrainie od początku rosyjskiej agresji w 2014 roku. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie, początek o godzinie 20. Na scenie wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a wszystko będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej. Kto wystąpi na koncercie? - sprawdź.

Przed koncertem zostanie wyemitowany specjalny, charytatywny blok reklamowy.

Już teraz możliwe jest wysyłanie SMS-ów o treści RAZEM pod numer 72365 (koszt 2,46 zł z VAT/SMS). Dochód zasili zbiórkę funduszy.

Razem z PAH pomóż Ukrainie przetrwać wojnę. Wpłać datek na: siepomaga.pl/pah-ukraina Join PAH and help Ukraine survive the war. Make a donation at: siepomaga.pl/en/pah-ukraina

Ekipa TVN24 podgląda jak idą przygotowania do eventu. Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń - współorganizatora koncertu - opowiadał w szczegółach o etapach zaplanowanych na piątek.

- Montuje się ekran, choreografia, światła. Właśnie wjeżdża dźwięk, który będzie za sekundę się montował. Dzisiaj będziemy starali się doprowadzić do tego, że scena wraz z choreografią będzie przygotowana do tego, aby jutro od godziny 13 artyści mogli zacząć swoje próby, już przed samym koncertem - mówi Łaski.

Trwają przygotowania do koncertu "Razem z Ukrainą"TVN24

Czytaj więcej: Dyrektor muzyczny koncertu: utwory będą miały w sobie "iskrę nadziei i pokrzepienia"

Pomoc rzeczowa na miejscu i psychologiczna już w Polsce

Gościem poranka TVN24 był w piątek wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej Grzegorz Gruca, który opowiadał o niesionej pomocy m.in. na przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych. Tam PAH zapewnia ciepłe posiłki, ubrania i przestrzeń, gdzie uchodźcy mogą przygotować się do dalszej drogi. Pieniądze z koncertu przydadzą się do dalszego wspierania tych celów. I nie tylko tych.

WSPIERAMY POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ. POMÓŻ I WPŁAĆ >>>

- Tak długo, jak będziemy mogli pomagać na terenie Ukrainy, będziemy pomagać. Będziemy robić konwoje, które w miarę możliwości będą docierały do Kijowa czy miejsc, które przyjęły wewnętrznie przemieszczonych uchodźców. Będziemy pomagali również Ukraińcom w Polsce. Już w tej chwili uruchamiamy system, który będzie pozwalał przekazywać pieniądze. Zamierzamy angażować się w pomoc psychologiczną dla dzieci ukraińskich, które będą uczyć się w Polsce. Przygotowujemy się na pomoc zarówno krótko-, jak i długoterminową - wymienia Grzegorz Gruca.

PAH będzie pomagał na terenie Ukrainy tak długo, jak będzie to możliwe
PAH będzie pomagał na terenie Ukrainy tak długo, jak będzie to możliweTVN24

Potrzeby zmieniają się z dnia na dzień

Nie wchodząc w szczegóły (ze względów bezpieczeństwa) wiceprezes zdradził, że baza przeładunkowa znajduje się na Ukrainie i to stamtąd wyjeżdżają dalej transporty: paczki higieniczne czy paczki żywnościowe dla dzieci. Gruca przyznał, że potrzeby zmieniają się dynamicznie. Dzięki wsparciu finansowemu PAH może na nie skutecznie odpowiadać. Również dzięki swojemu 30-letniemu doświadczeniu.

20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncert
20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncertTVN

- My jesteśmy partnerami Komisji Europejskiej, jako jedyna w Polsce certyfikowana organizacja, ale to wymaga też od nas olbrzymiego wysiłku. Praktycznie każdy obszar działania jest uregulowany i sprawdzany pod kątem wdrażania procedur i ich egzekwowania. Trudno przygotować się do takiego kryzysu w środku Europy. Myślę, że nikt - ani państwo, ani organizacje - nie jest gotowy, aby się zmierzyć z tym zjawiskiem. Dlatego bardzo potrzebujemy europejskiej i światowej solidarności, żebyśmy mogli w sposób adekwatny znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji, w której znaleźli się Ukraińcy, a my z nimi - podsumowuje Gruca.

Trwają przygotowania do koncertu "Razem z Ukrainą"
Trwają przygotowania do koncertu "Razem z Ukrainą"TVN24

Koncert w łódzkiej Atlas Arenie będzie zorganizowany z udziałem publiczności. Bilety cegiełki dostępne są za pośrednictwem popularnych aplikacji eventowych. Minimalna cena to 20 zł. Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:ib//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości
Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek w rosyjskim Kurganie ma nastąpić kulminacja fali powodziowej. Poziom wody w rzece Toboł wzrósł w ciągu czterech godzin o ponad 20 centymetrów. W niedzielę gubernator tego regionu wezwał mieszkańców do ewakuacji. W zalanym Orenburgu sytuacja się stabilizuje.

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters

Izraelski gabinet wojenny premiera Benjamina Netanjahu jest zgodny, że po irańskim ataku powietrznym na Izrael odwet jest konieczny - przekazał Reuters, powołując się na izraelskich urzędników. Politycy różnią się jednak co do tego, jaką skalę powinna przybrać odpowiedź i co do terminu, w którym akcja odwetowa powinna nastąpić.

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Źródło:
PAP

Ponad 250 rannych w ataku terrorystycznym w Manchesterze w 2017 roku złożyło pozew zbiorowy przeciwko brytyjskiemu kontrwywiadowi MI5 - poinformowali w niedzielę reprezentujący ich prawnicy. W samobójczym zamachu zginęły wtedy 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Źródło:
PAP

W poniedziałek ma ruszyć proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Chodzi o potajemne przekazanie pieniędzy aktorce filmów pornograficznych Stormy Daniels w zamian za milczenie. To będzie pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co wiemy o tej sprawie?

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Źródło:
Reuters, BBC

W Jagatowie (woj. pomorskie) doszło do przestępstwa - taką informację przekazała Estera Głuszek-Lewandowska, sołtys sołectwa Żuławka. Policja przekazała jedynie, że "w związku ze zdarzeniem policjanci prowadzą działania w gminie Pruszcz Gdański".

W Jagatowie na Pomorzu "doszło do przestępstwa". "Proszę o wzmożoną ostrożność"

W Jagatowie na Pomorzu "doszło do przestępstwa". "Proszę o wzmożoną ostrożność"

Źródło:
tvn24.pl

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

W niedzielny wieczór w miejscowości Czacz (woj. wielkopolskie) na terenie hal wybuchł potężny pożar. Spłonęły pomieszczenia, w których sprzedawane były używane meble i inne przedmioty.

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Źródło:
tvn24.pl

Ośmioletnia dziewczynka zginęła, troje dzieci zostało rannych, a łącznie 11 osób odniosło obrażenia. To skutki sobotniej strzelaniny w Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. Najnowsze doniesienia podały w niedzielę władze.

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

Źródło:
PAP, CNN

Większość członków Rady Bezpieczeństwa, na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę, wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości, tak aby uniknąć dalszej eskalacji w regionie. Sekretarz generalny ONZ António Guterres ocenił w swoim wystąpieniu, że mieszkańcy Bliskiego Wschodu stoją w obliczu niebezpieczeństwa wyniszczającego konfliktu na pełną skalę.

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Źródło:
PAP

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązują też alarmy przed obfitymi opadami deszczu, które mogą pojawić się podczas wyładowań. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Władze Iranu zagroziły, że użyją większej siły, jeśli Izrael dokona odwetu za sobotni atak dronami i pociskami. Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości. W poniedziałek rusza proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Tak naprawdę ośmieszamy się przed całym światem, głównie przed Europą, bo nasze obywatelki przerywają ciąże we wszystkich ościennych krajach - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marzena Dębska, specjalistka ginekologii, położnictwa i perinatologii. Dodała, że "rolą państwa nie jest umoralnianie, nie jest tworzenie zakazów i zastraszanie".

"Żyjemy w kraju, w którym jest usankcjonowana hipokryzja"

Źródło:
TVN24

Wydawało się, że medycyna mu już nie pomoże, a jednak pacjent z marskością wątroby i zakrzepicą żyły wrotnej został uratowany przez warszawski szpital przy ulicy Banacha. Sam przeszczep wątroby na nic by się nie zdał, ale lekarze zrobili coś więcej: sprawili, że nowa wątroba dostaje krew z nerki.

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Źródło:
Fakty TVN

Iran przeprowadził w nocy atak na Izrael przy użyciu setek rakiet i dronów. Izraelska armia opublikowała nagranie, na którym widać, jak działała ich obrona powietrzna. "Tak wygląda 99-procentowa skuteczność" - napisały izraelskie siły zbrojne.

"Tak wygląda 99-procentowa skuteczność". Izraelska armia pokazała nagranie

"Tak wygląda 99-procentowa skuteczność". Izraelska armia pokazała nagranie

Źródło:
tvn24.pl

38-letnia Ashlee Good, która przed śmiercią uratowała swoje niespełna roczne dziecko, 30-letni Faraz Tahir, ochroniarz, który starał się pomagać zaatakowanym i udzielał im pierwszej pomocy, 25-letnia Dawn Singleton, pracowniczka sklepu odzieżowego, która "miała przed sobą całe życie". To niektóre z ofiar ataku nożownika, do którego doszło w sobotę w centrum handlowym w Sydney. Napastnik zabił w sumie sześć osób.

Ocaliła swoje dziecko, sama zginęła od ciosów nożownika

Ocaliła swoje dziecko, sama zginęła od ciosów nożownika

Źródło:
BBC

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie tańczących żurawi. Temu niezwykłemu spektaklowi przyglądał się z oddali jeleń. - Taniec ptaków jest po prostu niesamowity. Widać, jak skoordynowane są ich ruchy. Robią wszystko identycznie - opowiada pan Dawid, autor nagrania.

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Po aferze "willa plus" i ogłoszeniu przez nowy rząd, że odzyskuje miliony złotych rozdane przez ministra Przemysława Czarnka, wydawało się, że ci, którzy naprawdę ich potrzebują, mają znowu szansę. Nic z tych rzeczy. Ministerstwo Edukacji mówi, że tymi pieniędzmi nie dysponuje, więc nie ma środków na nowy konkurs.

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Źródło:
Fakty TVN
Terroryzm znów zapuka do bram Europy? O tym regionie niemal się nie mówi

Terroryzm znów zapuka do bram Europy? O tym regionie niemal się nie mówi

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ochłodzenie odczujemy zaraz po weekendzie, ale najzimniej będzie nieco później. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na powrót ciepła? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Źródło:
tvnmeteo.pl