Kultura i styl

Zdjęcia z pierwszego koncertu Nirvany. "Nie wiedziałam, że to historyczne wydarzenie"

Kultura i styl


Przeglądając stare pamiątki ojca, 19-letnia Maggie trafiła na kilka fotografii. Na początku nie zdawała sobie sprawy z tego, co znalazła. Dopiero później okazało się, że to zdjęcia z pierwszego koncertu Nirvany z 1987 roku.

Koncert Nirvany, który oficjalnie uznawany jest za pierwszy w historii tego zespołu, odbył się 7 marca 1987 roku w domu przy ulicy Nussbaum Road w Raymond w amerykańskim stanie Waszyngton.

Podczas występu grupa, którą w tamtym czasie tworzyli gitarzysta i wokalista Kurt Cobain, basista Krist Novoselic oraz perkusista Aaron Burckhard, zagrał swoje własne kawałki oraz dwa covery Led Zeppelin.

Nieznane fotografie

19-letnia Maggie Poukkula jest córką Tony'ego Poukkuli, który zamieszkiwał dom, w którym odbył się występ. Dziewczyna twierdzi, że 7 marca jej tata zagrał z zespołem dwa kawałki jako drugi gitarzysta.

Chociaż wiedziała, że jej ojciec chodził do jednej szkoły i kolegował się z Cobainem, nie sądziła, że posiada pamiątki z tamtego okresu. Nieznane fotografie z 1987 roku Maggie odnalazła, przeglądając stare szpargały ojca. W zeszłym tygodniu zdjęcia opublikowała na Twitterze.

Pictures of my dad and Kurt Cobain playing together back in the day pic.twitter.com/y7lXh6acVn— Maggs (@mjpoukkula) lipiec 16, 2015

@ryanwentwrong @kkklaaa are you sure it's not him? pic.twitter.com/ZEtMPGySkx— Maggs (@mjpoukkula) lipiec 22, 2015

- Nie miałam pojęcia, że te zdjęcia zostały zrobione podczas pierwszego koncertu Nirvany, że to historyczne wydarzenie - stwierdziła w rozmowie z magazynem Rolling Stone.

Historia rocka

Nirvana to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Muzycy zdobyli ogromną popularność na początku lat 90. Cobain nie poradził sobie z nią i w 1994 roku popełnił samobójstwo. Miał wtedy zaledwie 27 lat.

Autor: kl//plw / Źródło: Rolling Stone

Pozostałe wiadomości