Reaktywacja Spice Girls? Według prasy, słynny girlsband może wystąpić na koronacji Karola III

Autor:
jdw//am
Źródło:
The Sun, tvn24.pl

Spice Girls mogą wystąpić na koncercie koronacyjnym Karola III - twierdzi "The Sun". Jak wynika z nieoficjalnych informacji gazety, na scenie miałyby pojawić się wszystkie członkinie zespołu. Ostatni raz artystki wspólnie zagrały ponad 10 lat temu. 

Uroczystości towarzyszące koronacji Karola III zaplanowane są na trzy dni - od 6 do 8 maja 2023 roku. Sam akt koronacji odbędzie się 6 maja rano. Kolejnego dnia, na zamku w Windsorze odbędzie się huczny koncert koronacyjny. Jak przekazał Pałac Buckingham, poniedziałek 8 maja będzie dodatkowym dniem wolnym od pracy, podczas którego obywatele będą mogli włączyć się w lokalne inicjatywy dobroczynne. Z udostępnionych przez Pałac oficjalnych informacji wynika, że na koncercie mają wystąpić zarówno dawne, jak i współczesne gwiazdy brytyjskiej sceny muzycznej. Zdaniem brytyjskiego tabloidu "The Sun", widzowie będą wówczas mogli - po raz pierwszy od 2012 roku - wysłuchać występu na żywo z udziałem wszystkich członkiń Spice Girls. 

Spekulacje prasy: Spice Girls zagrają na koronacji Karola III?

Od czasu oficjalnego rozpadu grupy w 2000 roku występy z udziałem wszystkich pięciu Spice Girls oglądać można było zaledwie kilka razy. Ostatnia taka okazja miała miejsce 12 sierpnia 2012 roku, zagrały podczas ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W 2018 roku Melanie Brown, Melanie Chisholm, Emma Bunton, Geri Halliwell ogłosiły, że powrócą na scenę w czwórkę, bez Victorii Beckham, która odmówiła wzięcia udziału w trasie ze względu na obowiązki w swojej firmie odzieżowej.  Jak donosi "The Sun", wszystkie artystki ponownie mogą spotkać się na scenie 7 maja 2023 roku. 

ZOBACZ TEŻ: Słynne Spice Girls wracają. "Feed Your Love" na kasetach

- Organizatorzy są bardzo entuzjastycznie nastawieni (...) a same Spice Girls poważnie zastawiają się nad powrotem na scenę z okazji tak historycznego wydarzenia - przekazał portalowi "The Sun" jeden z jego informatorów. - Istnieje powszechne przeświadczenie, że reaktywacja (Spice Girls) byłaby możliwa dla czegoś tak znaczącego - dodał. 

Z informacji przekazanych przez informatora "The Sun" wynika, że za przeforsowaniem pomysłu wspólnego występu szczególnie oponują Scary (Melanie Brown) i Sporty Spice (Melanie Chisholm). Potwierdzenie doniesień ma stanowić zapowiedź wspólnego, tajnego projektu wygłoszona przez Mel B. w ubiegłym tygodniu. - To projekt, na który bardzo się cieszę. Weźmie w nim udział cała nasza piątka - miała wyznać cytowana przez "The Sun" artystka. 

Spice Girls i Książe Karol Tim Graham Picture Library/Getty Images

Od czasu założenia zespołu na początku lat 90., członkinie Spice Girls kilkukrotnie spotkały się z ówczesnym następcą tronu. Szczególne zainteresowanie mediów wywołało ich przywitanie podczas 21-lecia organizacji charytatywnej Prince Trust, w 1997 roku, kiedy Ginger (Geri Horner) i Scary (Melanie Brown) Spice obdarowały księcia Karola pocałunkami w policzek. 

Czy teraz będą miały okazję do spotkania z królem Karolem? Fani girlsbandu z pewnością czekają na oficjalne potwierdzenie prasowych doniesień.

ZOBACZ TEŻ: "Zig-a-zigah" od 25 lat, czyli jubileusz przeboju "Wannabe". "Mamy szczęście być Spice Girls"

Autor:jdw//am

Źródło: The Sun, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tim Graham Picture Library/Getty Images

Pozostałe wiadomości