"Spencer", "Wszystkie nasze strachy", "Kurier francuski..." i "Aline. Głos miłości". Najciekawsze kinowe premiery listopada

Źródło:
tvn24.pl
Zwiastun filmu "Wszystkie nasze strachy"
Zwiastun filmu "Wszystkie nasze strachy"Kino Świat
wideo 2/5
Zwiastun filmu "Wszystkie nasze strachy"Kino Świat

Zdobywca gdyńskich Złotych Lwów, najbardziej andersonowski film Wesa Andersona, zwycięzca Berlinale i wariacja na temat życia Celine Dion. To tylko niektóre filmy, które polecamy w autorskim przeglądzie pięciu najciekawszych premier listopada.

Na jaki film pójść się do kina w listopadzie? Oto kilka propozycji, tak dobrych, że wybór może być trudny.

OGLĄDAJ TVN24 W TVN24 GO >>>

"Spencer"

Pablo Larrain - czołowy przedstawiciel Ameryki Południowej w światowym kinie - po raz kolejny pokazał, jak kręcić filmy inspirowane życiem postaci historycznej. Po świetnym "Nerudzie" i poruszającej "Jackie" Chilijczyk sięgnął po historię księżnej Diany. Wydawałoby się, że historia księżnej i księcia Walii Karola została już tyle razy opowiedziana, że na kolejną produkcję nie ma miejsca. I wtedy pojawiła się "Spencer".

"Baśń powstała na podstawie prawdziwej tragedii" - brzmi informacja na samym początku filmu. Jednocześnie reżyser daje nam w ten sposób klucz interpretacyjny. Bo nie o prawdę historyczną w tym filmie chodzi, a o emocje, odczucia kobiety stojącej na krawędzi, zmagającej się z bulimią, stanami lękowymi, samookaleczaniem się, myślami samobójczymi. O ile w przypadku "Jackie" Larrain zbudował jednostronny obraz kobiety, która przeżywa żałobę na oczach świata, tak w "Spencer" mamy "księżną ludu" osamotnioną, pozostawioną samą sobie. Długie ujęcia, szerokie kadry, świetnie uzupełnione muzyką Jonny'ego Greenwooda.

Kristen Stewart jako Diana w "Spencer"Forum Film

Chilijczyk skupia się na konkretnym punkcie w życiu Diany - ostatnich świętach Bożego Narodzenia, które spędziła z rodziną królewską w rezydencji Sandringham w hrabstwie Norfolk. Właśnie wtedy zdobyła się na odwagę, aby rozwieść się z następcą brytyjskiego tronu.

- Gdzie, do k***y, jestem? - to pierwsza kwestia wypowiedziana przez Kristen Stewart w roli Diany, która próbuje trafić do królewskiej posiadłości. To poczucie zagubienia w rodzinnych stronach (Diana urodziła się w Sandringham) jest boleśnie wymowne. W życiu 32-letniej księżnej nic już nie jest takie, jak było, a brak wsparcia ze strony najbliższych tylko się nasila.

"Spencer" reż. Pablo Larrain w kinach 5 listopada.

Kristen Stewart jako Diana w "Spencer"
Kristen Stewart jako Diana w "Spencer"Forum Film Polska

"Wszystkie nasze strachy"

O tym, że na filmy biograficzne trzeba znaleźć własny patent, wie Łukasz Ronduda, który w swojej twórczości przygląda się współczesnym polskim artystom wizualnym i performerom. W swoim debiucie z 2015 roku - wyreżyserowanym wspólnie z Maciejem Sobieszczańskim - w "Performerze" pokazał Oskara Dawickiego. Performer grał siebie samego. Natomiast "Serce miłości" (2017 rok) to filmowa historia związku Wojtka Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek. O Bąkowskim mówi się, że jest jednym z polskich guru sztuk audiowizualnych.

Kadr z filmu "Wszystkie nasze strachy"Jarosław Sosiński/Kino Świat

Dramat "Wszystkie nasze strachy" powstał na podstawie życia i doświadczeń dr. Daniela Rycharskiego - artysty wizualnego, któremu rozgłos przyniosła wystawa "Strachy" w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2019 roku. Artysta od lat zajmuje się twórczo stosunkiem Kościoła katolickiego do osób LGBT+. Sam, zdeklarowany gej, bardzo mocno związany jest z wiarą katolicką i za pomocą odwołań do instytucjonalnego Kościoła pokazuje wykluczenie osób nieheteroseksualnych.

Przy swoim trzecim filmie Ronduda reżyserskie siły połączył z Łukaszem Guttem. Duet swoją uwagę skupiają na Rycharskim jako artyście, ekstrawaganckim członku wiejskiej społeczności, uczestniczącym w niedzielnych mszach. Reżyserzy przyglądają się mu jako osobie wewnętrznie sprzecznej - praktykujący katolik i jawny gej. Takie połączenie powoduje skrajne osamotnienie. Lokalna społeczność w pewnym momencie się od niego odwraca i widzi w nim zagrożenie. "Artystyczne elity" nie potrafią znaleźć zrozumienia dla jego wiary. "Wszystkie nasze strachy" pokazują, że podział na LGBT+ i "prawdziwych" katolików jest złudny. Tytułowe strachy pojawiają się tam, gdzie nie ma zrozumienia innej perspektywy i szacunku dla wrażliwości.

"Wszystkie nasze strachy" reż. Łukasz Ronduda/Łukasz Gutt w kinach od 5 listopada.

Kadr z filmu "Wszystkie nasze strachy"Jarosław Sosiński/Kino Świat

"Zło nie istnieje" 

Mohammad Rasoulof - jeden z najciekawszych twórców kina irańskiego - po raz kolejny chwyta za gardło. Reżyser, scenarzysta i producent, który od ponad dekady represjonowany jest przez irański reżim: wielokrotnie aresztowany, w 2017 roku pozbawiony paszportu i skazany w 2019 roku na rok więzienia i dwuletni zakaz opuszczania kraju. Władze w Teheranie zarzucają filmowcowi antyirańską propagandę. Rasoulof zwrócił na siebie uwagę międzynarodowej krytyki swoim debiutem "Gagooman" w 2002 roku. Kolejne filmy : "Pożegnanie", "Rękopisy nie płoną" i "Uczciwy człowiek" doceniono w sekcji Un Certain Regard Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. 

"Zło nie istnieje" reż. Mohammad RasoulofAurora Films

Irańczyk nakręcił "Zło nie istnieje", który w 2020 roku nagrodzony został Złotym Niedźwiedziem 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Film powstał pomimo zakazu na kręcenie, jaki nałożony został na Rasoulofa. Składa się z czterech opowieści, które krążą wokół kary śmierci. Reżyser przygląda się nie tylko tym, którzy orzekają najcięższy wyrok, ale też tym, którym przyjdzie go wykonać.

"Zło nie istnieje" w okrutny sposób skłania do refleksji. Trudno pozostać obojętnym wobec ofiar systemu: nie tylko wobec tych, którzy z rąk systemu giną, ale również tych, którzy tych rąk użyczają.

"Zło nie istnieje" reż. Mohammad Rasoulof w kinach od 5 listopada.

"Zło nie istnieje" reż. Mohammad Rasoulof
"Zło nie istnieje" reż. Mohammad RasoulofAurora Films

"Aline. Głos miłości"

To, co zrobiła Valerie Lemercier z życiorysem Celine Dion, wymyka się z ram typowej filmowej biografii. Lemercier, która należy do grona najpopularniejszych gwiazd francuskiej komedii, w luźny - jak sama powtarzała w wywiadach - sposób sfabularyzowała życie najpopularniejszej kanadyjskiej piosenkarki. A że jest to biografia niezależna - warto podkreślić to słowo - to główna bohaterka filmu Lemercier nazywa się Aline Dieu (czyli Alina Bóg). Chociaż Lemercier zdobyła prawa do wykorzystania hitów Dion, to prawa do samego nazwiska już nie. Ale na ekranie pojawia się zbyt dużo podobieństw do życiorysu Kanadyjki, by mieć jakiekolwiek wątpliwości, o kim jest film.

Celine Dion, poza tym, że jest bardzo utalentowaną artystką, niejednokrotnie określana była jako genialna cudaczka: trochę dziwna, zawsze poważna, emocjonalnie bezwstydna, która dla sztuki jest w stanie zrobić wszystko. I taki jest ten film: kampowy, nieszablonowy i - jak jeden z krytyków napisał - "szurnięty jak diabli". Niech to będzie zachęta do obejrzenia "Aline".

"Aline. Głos miłości" reż. Valerie Lemercier w kinach od 10 listopada.

"Aline. Głos miłości" reż. Valerie Lemercier
"Aline. Głos miłości" reż. Valerie LemercierGalapagos Films Polska

"Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun"

Na ten film fani Wesa Andersona czekali długo, bo w zasadzie siedem lat - od czasu "Grand Budapest Hotel". Oczywiście, w 2018 roku pojawiła się animowana "Wyspa psów", która rok później zdobyła nominację do Oscara za muzykę (Alexandre Desplat) oraz w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. "Wyspa psów" przyniosła również Andersonowi Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale 2018 dla najlepszego reżysera. 

"Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun"reż. Wes AndersonWald Disney Polska

"Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun", czyli dziesiąty pełen metraż w dorobku jednego z najwybitniejszych twórców kina autorskiego, jest zarazem najbardziej andersonowskim w jego karierze, a wszystkie "chwyty" znane z wcześniejszych jego filmów zostały tu rewelacyjnie połączone. Ale Anderson nie byłby sobą, gdyby poszedł na skróty. Bo chociaż korzysta z wachlarza środków, które już znamy, to nadaje im nowe znaczenie. A to wszystko tworzy piękny i mądry "list miłosny do dziennikarstwa", inspirowany magazynem "New Yorker".

"Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" reż. Wes Anderson w kinach od 19 listopada.

Zwiastun filmu "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona
Zwiastun filmu "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona20th Century Studios / Walt Disney Polska

Autorka/Autor:Tomasz-Marcin Wrona

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jarosław Sosiński/Kino Świat

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których o prezydenturę rywalizują Kamala Harris i Donald Trump, trwają. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Kamala Harris zdobyła stan Vermont, Massachusetts, Maryland i Dystrykt Kolumbia, co daje jej 27 głosów elektorskich. Donald Trump zdobył Kentucky, Indianę, Wirginię Zachodnią, Florydę, Tennessee, Alabamę, Missouri i Oklahomę i ma w tej chwili 90 głosów elektorskich. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. CNN: 90 głosów elektorskich dla Trumpa, 27 dla Harris

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

O rezultacie tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych rozstrzygną prawdopodobnie wyniki z siedmiu swing states, czyli stanów wahających się. To Pensylwania, Michigan, Wisconsin, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada. Łącznie do zgarnięcia w nich są 93 głosy elektorskie. Na bieżąco będziemy tu prezentowali spływające z tych stanów sondażowe wyniki.

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Źródło:
TVN24, CNN

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Miliarder Elon Musk przekazał, że spędzi wieczór wyborczy w Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie Donald Trump i jego sztab będą oczekiwać na wyniki wyborów. Właściciel Tesli, SpaceX i platformy X bardzo aktywnie wspierał republikanina w jego kampanii.

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Źródło:
PAP

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24