Gwiazdy "Seksu w wielkim mieście" uczciły 25 lat hitowej produkcji. "Srebrna rocznica, złote wspomnienia"

Autor:
kgo//am
Źródło:
Instagram/@hbo, sarahjessicaparker, cynthiaenixon, iamkristindavis, CNN
"Seks w wielkim mieście"
"Seks w wielkim mieście"Warner Bros. Entertainment Polska
wideo 2/4
Warner Bros. Entertainment Polska"Seks w wielkim mieście"

"Seks w wielkim mieście" skończył właśnie 25 lat. Z tej okazji na instagramowych profilach gwiazd produkcji HBO pojawiły się okolicznościowe wpisy. "To srebrna rocznica, ale wspomnienia zawsze będą złote" - napisała Sarah Jessica Parker, serialowa i filmowa Carrie, narratorka całej serii.

Pierwszy sezon "Seksu w wielkim mieście" miał swoją premierę w czerwcu 1998 roku. Z okazji rocznicy aktorki grające w niej główne role opublikowały w mediach społecznościowych okolicznościowe posty. "Aż nie chce się wierzyć, że minęło już 25 lat! Uważam, że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, mogąc być częścią historii, która łączy tak wielu z nas. Chodziło i nadal chodzi o radość! - napisała na Instagramie Kristin Davis, odtwórczyni roli serialowej Charlotte York. "Dziękuję wszystkim, którzy wybrali się wraz z nami w tę przejażdżkę" - dodała we wpisie, który pojawił się na jej profilu 6 czerwca, czyli dokładnie ćwierć wieku po premierze pierwszego odcinka słynnego serialu.

ZOBACZ TEŻ: "To srebrna rocznica, ale wspomnienia zawsze będą złote"

Cynthia Nixon i Sarah Jessika Parker o 25. rocznicy "Seksu w wielkim mieście"

Tego samego dnia Cynthia Nixon, wcielająca się w rolę Mirandy Hobbes, wstawiła na Instagrama dwa zdjęcia, na których pozuje w serialowych kreacjach: jedno z pierwszego sezonu, drugie wykonane 25 lat później. "Przed startem serialu nie sądziłam, że może spotkać mnie coś tak dużego i niesamowitego. A teraz nie potrafię sobie wyobrazić mojego życia bez tego!" - podkreśliła Hobbes w opisie zdjęcia.

Sarah Jessica Parker, czyli serialowa Carrie Bradshaw, 25. urodziny "Seksu w wielkim mieście" uczciła zdjęciem naszyjnika z imieniem swojej bohaterki. "To srebrna rocznica, ale wspomnienia zawsze będą złote" - napisała na Instagramie aktorka.

Parker, Nixon i Davis, pojawiły się również w nagraniu opublikowanym w dniu rocznicy na oficjalnym instagramowym koncie HBO. - W ciągu tych 25 lat stworzyłyśmy związki i rodziny. Zdałam sobie sprawę, że wy wszyscy zyskaliście w tym czasie podobne doświadczenia. Kochamy was za to, że byliście z nami - powiedziała odtwórczyni roli Carrie Bradshaw.

O czym jest "Seks w wielkim mieście"?

"Seks w wielkim mieście" to historia czterech sąsiadek z Nowego Jorku: przebojowej specjalistki PR (Kim Cattrall), sarkastycznej prawniczki (Nixon), romantyczki prowadzącej galerię sztuki (Davis) oraz emocjonalnej pisarki (Parker). Ostatnia z wymienionych zbiera wymieniane między przyjaciółkami plotki i spisuje je w cotygodniowej kolumnie gazety "New York Star". To ona w całej serii wciela się w rolę narratorki. CNN nazywa "Seks w wielkim mieście" produkcją "surowo komentującą seks i związki", a także "pozytywnie przedstawiającą siłę kobiecej przyjaźni".

Pierwszy sezon "Seksu w wielkim mieście" wystartował w czerwcu 1998 roku. W ciągu następnych sześciu lat na ekrany telewizorów trafiło kolejnych pięć części produkcji HBO, opartej na bestsellerowej książce o tym samym tytule. Na fali sukcesu serialu powstały jego dwa filmowe sequele: "Seks w wielkim mieście" (2008) i "Seks w wielkim mieście 2" (2010). Kontynuacją serii jest "I tak po prostu", serial, który w 2021 roku pojawił się w ofercie HBO Max. Premierę jego drugiego sezonu zaplanowano na czerwiec tego roku.

ZOBACZ TEŻ: W Playerze "Miesiąc równości". Najlepsze filmy i programy o osobach LGBTQ+

Autor:kgo//am

Źródło: Instagram/@hbo, sarahjessicaparker, cynthiaenixon, iamkristindavis, CNN

Pozostałe wiadomości