Top of the Top Festival. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski: przyjechało wielu widzów, miasto pęka w szwach

Autor:
mart//now
Źródło:
TVN24
Top of the Top Festival w Sopocie. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski: przez pryzmat muzyki można patrzeć na najnowszą historię Polski
Top of the Top Festival w Sopocie. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski: przez pryzmat muzyki można patrzeć na najnowszą historię PolskiTVN24
wideo 2/8
TVN24Top of the Top Festival w Sopocie. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski: przez pryzmat muzyki można patrzeć na najnowszą historię Polski

Dziś rusza Top of the Top Sopot Festival. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski mówił we wtorek, że do Sopotu na festiwal przyjechało wielu widzów i miasto "pęka w szwach". Zapowiedział, że pogoda ma dopisać. - Warto przyjść na piechotę, bo Sopot jest piękny, wszędzie jest bardzo blisko i warto po prostu żyć trochę eko - mówił. Wspomniał też poprzednie edycje imprezy.

Top of the Top Sopot Festival rozpoczyna się we wtorek i potrwa do 19 sierpnia. Zgromadzi największe gwiazdy polskiej muzyki, przyjadą również goście z zagranicy. W tegorocznym programie pierwsze trzy dni to cykl koncertów, a na koniec zaplanowany jest wieczór komediowy COMEDY FEST. W pierwszym dniu festiwalu na scenie Opery Leśnej wystąpią między innymi: Lady Pank, Mrozu, Patrycja Markowska, Kayah, Fisz Emade Tworzywo oraz Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha.

Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha na scenie Top of the Top Sopot Festival
Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha na scenie Top of the Top Sopot Festival

Prezydent Sopotu o festiwalu: Sopot pęka w szwach

We wtorek prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapowiadał w TVN24, że pierwszego dnia festiwalu ma być dobra pogoda, ale w razie gdyby miał spaść deszcz, Opera Leśna ma dach. - Mieliśmy takie sytuacje, że było oberwanie chmury. Jednak ludzie czuli się bezpiecznie i dobrze się bawili - dodał. 

Stwierdził, że do Sopotu na festiwal przyjechało wiele osób z całej Polski i miasto "pęka w szwach". - Warto dostosować się do tego i przyjść na piechotę, bo Sopot jest piękny, wszędzie jest bardzo blisko i warto po prostu żyć trochę eko - mówił. 

- Sopot jest miastem bardzo otwartym, jest dużo nowych mieszkańców - z Ukrainy czy z Białorusi. To jest około 10 procent mieszkańców. Ludzie są tutaj od lat przyjaźnie nastawieni do tych, co przyjeżdżają - powiedział Karnowski. 

Patrycja Markowska na scenie Top of the Top Sopot Festival
Patrycja Markowska na scenie Top of the Top Sopot FestivalTVN24

Karnowski: przez pryzmat muzyki można patrzeć na najnowszą historię Polski

Prezydent Sopotu wspominał też sopockie festiwale sprzed lat. - Pamiętam te początki z lat 60., 70., kiedy ścieśnialiśmy się w jednym pokoju w moim rodzinnym domu, bo przyjeżdżali wczasowicze. Przyjeżdżali także na ten festiwal - stwierdził. 

Przypomniał, że tuż przed strajkami w sierpniu 1980 roku w Sopocie wystąpił zespół Boney M., znany z odwołującej się do Rosji piosenki "Rasputin". - Można by przez pryzmat muzyki, czy narodzin jazzu, czy potem festiwalu sopockiego, patrzeć na najnowszą historię Polski - powiedział Jacek Karnowski. 

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski o Top of the Top Festival
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski o Top of the Top FestivalTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości