Magda Butrym, która pod własnym nazwiskiem debiutowała na polskim rynku niecałe dwa lata temu, ze swoją kolekcją trafiła do jednego z najbardziej prestiżowych butików świata - Bergdorf Goodman w Nowym Jorku. Niecodzienny sukces Polki został zauważony m.in. przez "The New York Times".
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych za granicą polskich projektantek została doceniona w Nowym Jorku. Jej najnowsza kolekcja jest dostępna w jednym z najbardziej prestiżowych butików świata - Bergdorf Goodman przy słynnej Piątej Alei w Nowym Jorku. To pierwszy nowojorski butik, w którym dostępne są ubrania zaprojektowane przez młodą Polkę. I - jak donosi "The New York Times" - sklep złożył zamówienie na kolejne kreacje Butrym.
Polka obok takich sław jak Marchesa, Versace czy Prada
O Magdzie Butrym zrobiło się głośno, gdy wiosną zeszłego roku w jej ubraniach pojawiły się: celebrytka amerykańska Kim Kardashian czy top modelka Alessandra Ambrosio. Jej projektami zachwycali się krytycy mody z najważniejszych amerykańskich i europejskich magazynów o modzie.
O debiucie Polki w nowojorskim Bergdorf Goodman wspomniał ostatnio "The New York Times", zachwycając się jakością i elementami rękodzielniczymi ubrań, zaprojektowanych przez Butrym.
"Polska projektantka, którą warto obserwować" - napisała nowojorska gazeta.
Magda Butrym, at Bergdorf, is a Polish designer to watch https://t.co/8xQ0LJs8QL
— NYT Fashion (@NYTFashion) 27 marca 2016
Projektantka we wrześniu 2014 roku zadebiutowała z kolekcją autorskiej marki. Wcześniej tworzyła markę Portofino oraz przez pięć lat była głównym projektantem w La Manii.
Ubrania wychodzące spod ręki Butrym nie należą do najtańszych (średnia cena sukienki to ok. 2 tys. dolarów). Sprzedawane są w 24 prestiżowych butikach świata, obok propozycji takich sław jak sław świata mody, jak Marchesa, Prada, Jimmy Choo czy Versace.
W wywiadzie, którego projektantka udzieliła w grudniu ubiegłego roku portalowi tvn24.pl, podkreśliła, że "chce sprzedawać swoje projekty za granicą, zbudować skalę, która jest najważniejsza w tym biznesie". - Z drugiej strony w każdym wywiadzie zagranicznym podkreślam to, że jestem z Polski, że to tutaj powstają moje rzeczy, że rzemiosło, które jest częścią moich ubrań, pochodzi stąd, że zależy mi, żeby dać pracę ludziom w Polsce. To się na Zachodzie bardzo podoba. Dla nich moje historia jest czymś fajnym, czymś innym - mówiła Butrym.
Autor: Tomasz-Marcin Wrona//rzw / Źródło: tvn24.pl, The New York Times
Źródło zdjęcia głównego: Adam Pluciński / materiały prasowe Magda Butrym / Wikipedia