Nie żyje Nicholas Evans. Był autorem "Zaklinacza koni"

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

Nicholas Evans, brytyjski pisarz oraz autor głośnej w latach 90. ubiegłego wieku książki "Zaklinacz koni", zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 72 lat - poinformowali jego agenci.

"United Agents z wielkim smutkiem informują o nagłej śmierci sławnego autora bestsellerów Nicholasa Evansa, który zmarł nagle we wtorek w minionym tygodniu po ataku serca, w wieku 72 lat" - przekazano w wydanym w poniedziałek komunikacie.

Autor "Zaklinacza koni"

Wydany w 1995 roku "Zaklinacz koni" to debiutancka powieść Nocholasa Evansa, który wcześniej pracował jako dziennikarz i był między innymi reporterem wojennym w Libanie. Pracował też jako scenarzysta telewizyjny.

Książka opowiadająca historię mężczyzny, który zostaje zatrudniony, by pomóc rannej nastolatce i jej koniowi wrócić do zdrowia po ciężkim urazie, nieoczekiwanie odniosła ogromny sukces - sprzedano ją w ponad 20 milionach egzemplarzy i przetłumaczono na prawie 40 języków. Na jej podstawie w 1998 roku powstał film o takim samym tytule, w którym główne role grali Robert Redford i Scarlett Johansson.

Evans napisał później jeszcze cztery powieści - "W pętli", "Serce w ogniu", "Przepaść" i "Odważni", ale żadna z nich nie zbliżyła się do sukcesu "Zaklinacza koni".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości