"Oppenheimer" bierze prawie wszystko. "Sukcesja" i "The Last of Us" docenione na gali nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów

Źródło:
"Variety", tvn24.pl
"Oppenheimer" zwiastun filmu Christophera Nolana
"Oppenheimer" zwiastun filmu Christophera Nolana
United International Pictures Poland
"Oppenheimer" zwiastun filmu Christophera NolanaUnited International Pictures Poland

Amerykańska Gildia Aktorów Ekranowych (SAG) rozdała po raz 30. swoje nagrody. Cillian Murphy za rolę tytułową w "Oppenheimerze" został wybrany najlepszym aktorem pierwszoplanowym, a Robert Downey Jr - aktorem drugoplanowym. Statuetka dla najlepszej obsady też powędrowała do ekipy "Oppenheimera". "Sukcesja" i "The Bear" rządzą wśród seriali.

Nie było w tym roku - w przypadku filmów kinowych - większych niespodzianek podczas gali wręczenia nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych (SAG). Jak wiadomo, zdobywcy tych nagród niemal zawsze okazują się laureatami Oscarów w aktorskich kategoriach. Wydaje się, że nikt już nie jest w stanie odebrać Cillianowi Murphy'emu złotej statuetki dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Podobnie jest z Robertem Downeyem Jr. Gwiazdy "Oppenheimera" Christophera Nolana przypieczętowały dodatkowo swoje zwycięstwo statuetkami SAG dla najlepszej obsady.

Podobnie jest z triumfującą w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa Lily Gladstone, nagrodzoną za rolę w "Czasie krwawego księżyca", będącą bodaj największym kobiecym odkryciem w karierze Martina Scorsesego, mistrza męskiego kina.

Wśród seriali telewizyjnych tryumfowała po raz kolejny (i już ostatni) ekipa aktorska "Sukcesji" (serial dramatyczny) oraz "The Bear" (serial komediowy).

Już nikt nie zatrzyma "Oppenheimera"

Główna konkluzja po wręczeniu kolejnych nagród branżowej gildii brzmi: "Już nikt nie zatrzyma 'Oppenheimera'". Zwłaszcza, że wcześniej Christopher Nolan odebrał nagrodę Gildii Reżyserów, a także scenarzystów. Wczesnym rankiem w poniedziałek zgarnął też ostatnią już i najważniejszą nagrodę - Gildii Producentów dla Najlepszego Filmu.

Nagroda SAG dla Cilliana Murphy'ego (zdobywcy za tę rolę Złotego Globu, nagrody BAFTA, People's Choice, itd.) rozwiała wątpliwości wahających się pomiędzy obstawieniem zakładów na Irlandczyka a jego głównego rywala - Paula Giamattiego, nominowanego za rolę w "Przesileniu zimowym". Podobnie było w ub.r., gdy za faworytów uchodzili Brandon Fraser ("Wieloryb") i Colin Farrell ("Duchy Inisherin"). Po nagrodzie SAG dla Frasera stało się jasne, że złota statuetka trafi do niego.

To bez wątpienia rola życia Cilliana Murphy'ego, który zagrał wcześniej w kilku filmach Nolana, ale role drugoplanowe. Aktor ubiegał się też o rolę Batmana w głośnej trylogii tego reżysera, ale Nolan obsadził go w roli Stracha na Wróble - wroga Mrocznego Rycerza. Największą popularność przyniosła Murphy'emu tytułowa rola w świetnym gangsterskim serialu "Peaky Blinders".

Jako Robert Oppenheimer, Murphy wspiął się jednak na aktorskie wyżyny - jego bohater to jednocześnie geniusz i szaleniec, wielki umysł budzący nasz podziw, ale i współczucie. Wychodząc z kina po trzygodzinnej projekcji "Oppenheimera", nie mamy wcale pod powiekami sceny wybuchu bomby. To, co w nas zostaje na długo, to pokazywana w dużym zbliżeniu twarz Cilliana Murphy’ego, najczęściej wyrażająca smutek albo ból. Aktor obecny jest na ekranie niemal w każdej scenie, a emocjonalny rollercoaster, jaki nam funduje, wart jest wszystkich nagród.

W przypadku Roberta Downeya Jr. w drugoplanowej roli Lewisa Straussa, sytuacja jest jeszcze prostsza - najlepiej opłacany gwiazdor Hollywood praktycznie nie ma rywala od początku oscarowego sezonu. Nagroda SAG jedynie potwierdziła jego absolutną dominację. Przypomnijmy, że aktor - ostatnimi laty kojarzony głównie z postacią marvelowskiego Iron Mana - ma już na koncie nominację do Oscara. W 1992 stworzył wybitną kreację w filmie "Charlie Chaplin", wcielając się w tytułowego bohatera.

Lily Gladstone ze statuetką SAG dla najlepszej aktorkiEPA

Pierwsza rdzenna Amerykanka z Oscarem?

Nagroda SAG dla Lily Gladstone - podobnie jak wcześniej zdobyty przez nią Złoty Glob i nominacja do Oscara - rozpatrywana jest nie tylko w kategoriach artystycznych, ale i historycznych. Mało znana wcześniej publiczności aktorka - nie licząc fanów niezależnego kina - jako Mollie Burkhart, Indianka z plemienia Osagów, przyćmiła swoich wybitnych partnerów. Mowa oczywiście o Leonardzie DiCaprio w roli jej męża i Robercie De Niro.

Gladstone jest pierwszą rdzenną Amerykanką z Globem, pierwszą nominowaną do złotej statuetki i jeśli ją zdobędzie - a wszystko na to wskazuje - będzie pierwszą z Oscarem. W pełni na niego zasłużyła, a Akademia do nagrody za aktorskie umiejętności chętnie "dopisze" sobie pochwałę w kategorii "dbamy o różnorodność". Odbierając statuetkę, dziękowała za nią najpierw w języku plemienia Czarnych Stóp, z którego pochodzi. Potem, już po angielsku, mówiła przejmująco o potrzebie współczucia i empatii dla wszystkich skrzywdzonych i potrzebujących. Nawiązywała w ten sposób do swojej bohaterki i historii zbrodni na Osagach, o jakiej traktuje film Scorsesego.

Jej wielką rywalką jest równie znakomita w "Biednych istotach" Yorgosa Lanthimosa - Emma Stone, choć nagrody SAG wyraźnie pokazały, która z pań jest bliżej statuetki. Zwłaszcza, że Stone ma już na koncie Oscara za rolę w "La la land". I choć od wczoraj jest mało prawdopodobne, by odebrała go Gladstone, niektórzy przypominają sytuację sprzed trzech lat. Wówczas zarówno Złoty Glob, jak nagroda SAG trafiły do Glen Close, a Oscara - ku zdumieniu wszystkich - odebrała Olivia Colman. Ale to nader rzadki przypadek "pomyłki" aktorskiej gildii.

W kategorii: najlepsza drugoplanowa rola kobieca mamy sytuację identyczną jak w przypadku Roberta Downeya Jr. Nagrodzona SAG, Złotym Globem, BAFTA, itd. za rolę w "Przesileniu zimowym" Alexandra Payne'a czarnoskóra Da'Vine Joy Randolph, również od początku sezonu niepodzielnie dominuje nad resztą nominowanych. Nagrody zgarnęła za przejmującą rolę szkolnej kucharki elitarnej szkoły dla chłopców, która po stracie syna na wojnie w Wietnamie, uczy się żyć od nowa.

Z całą pewnością w jej ręce trafi złota statuetka.

Ekipa serialu "Sukcesja" ze statuetkami SAGEPA

"Sukcesja" i "The Bear" rządzą wśród seriali

Kategorie telewizyjne przyniosły w przeciwieństwie do kinowych kilka niespodzianek. Ale nie wśród tych najbardziej cenionych - dla obsady aktorskiej.

Po raz ostatni, bo jak wiemy, wybitny serial HBO Max skończył się nieodwołalnie, nagrodę SAG dla Obsady Aktorskiej odebrały gwiazdy "Sukcesji". Serial zwyciężył po raz kolejny, pokonując konkurencję w kategorii: dramat. Wśród seriali komediowych niedościgniony okazał się "The Bear", który zgarnął absolutnie wszystko, co było do zgarnięcia. Jego gwiazdom przypadły też nagrody indywidualne - za rolę kobiecą - Ayo Edebiri, zaś za rolę męską - Jeremy'emu Allenowi White.

Niespodzianki, o których mowa, pojawiły się w przypadku nagród dla aktorów w serialu dramatycznym. Ku zdumieniu wszystkich, włącznie z samą nagrodzoną, najlepszą aktorką została Elizabeth Debicki grająca księżnę Dianę w serialu "The Crown". Pokonała ona m.in. faworytkę Sarah Snook z "Sukcesji". I to było największe zaskoczenie tej gali.

W przypadku najlepszego aktora nikt nie był zdziwiony równie mocno, jak on sam. Nagroda SAG za kreację w serialu dramatycznym powędrowała bowiem do Pedra Pascala za rolę w "The Last of Us". Pascal wkroczył na scenę wyraźnie chwiejnym krokiem i przyznał bezceremonialnie, że jest "trochę pijany", bo nie podejrzewał, że będzie odbierał nagrodę. Można mu wierzyć, bo pozostali nominowani to gwiazdy "Sukcesji", dotąd bezkonkurencyjne, m. in. sam patriarcha rodu Royów, czyli Brian Cox.

Mimo zaskoczenia wszystko zostało "w rodzinie", bo "The Last of Us" to również serial HBO Max.

Gala wręczenia 96. edycji Oscarów odbędzie się nocą z 10 na 11 grudnia naszego czasu. Wtedy dowiemy się, czy po raz kolejny nagrody SAG okazały się prorocze.

Pedro Pascal z nagrodą SAG za rolę w "The Last of Us"EPA

Nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów

NAJLEPSZA OBSADA AKTORSKA

"Oppenheimer"

AKTOR W ROLI GŁÓWNEJ

Cillian Murphy - "Oppenheimer"

AKTORKA W ROLI GŁÓWNEJ

Lily Gladstone - "Czas krwawego księżyca"

AKTOR DRUGOPLANOWY

Robert Downey Jr - "Oppenheimer"

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Da'Vine Joy Randolph - "Przesilenie zimowe"

EKIPA KASKADERSKA

"Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1"

OBSADA W SERIALU DRAMATYCZNYM

"Sukcesja"

OBSADA W SERIALU KOMEDIOWYM

"The Bear"

AKTOR W FILMIE LUB SERIALU LIMITOWANYM

Steven Yeun - "Awantura"

AKTORKA W FILMIE LUB SERIALU LIMITOWANYM

Ali Wong - "Awantura"

AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM

Pedro Pascal - "The Last of Us"

AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM

Elizabeth Debicki - "The Crown"

AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM

Jeremy Allen White - "The Bear"

AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM

Ayo Edebiri - "The Bear"

EKIPA KASKADERSKA

"The Last of Us"

Autorka/Autor:Justyna Kobus

Źródło: "Variety", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Pozostałe wiadomości

50-letni strażak Corey Comperatore to ofiara śmiertelna ataku, do jakiego doszło w czasie sobotniego wiecu Donalda Trumpa w Pensylwanii. Gubernator tego stanu Josh Shapiro przekazał na niedzielnej konferencji prasowej, że Comperatore "zginął jako bohater", próbując "zasłonić swoją rodzinę przed kulami".

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Dzieci wraz z ojcem usiłowały dostać się w dmuchanych kołach na drugi brzeg Pilicy. Porwał je nurt rzeki. Z pomocą ruszyli ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie). "Pompowane zabawki nie zapewniają bezpieczeństwa w rzekach" – przypominają i apelują o rozsądek nad wodą.

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

Źródło:
PAP

W hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku wybuchł pożar. Walczy z nim niemal 30 zastępów straży pożarnej. - Sytuacja nie jest opanowana - podkreślił kapitan Andrzej Piechowski z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych.

Pożar hali w Gdańsku. "Ogień cały czas intensywnie się rozwija"

Pożar hali w Gdańsku. "Ogień cały czas intensywnie się rozwija"

Źródło:
PAP, TVN24

Czy taka kłamliwa, propagandowa deklaracja może być skuteczna? Niestety, bywa - przyznał w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski, komentując oświadczenie Kremla po zamachu na Donalda Trumpa. Moskwa usiłowała przekonać w nim, że "potępia" przemoc "w ramach walki politycznej". - Wszyscy w jakiejś mierze się z tego wewnętrznie śmiejemy - ddodał Komorowski, podkreślając, że "na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat".

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Źródło:
TVN24, PAP

To miał być zwykły wyborczy wiec, jakich w kampanii nie brakuje. Nieoczekiwanie obecni na miejscu fotoreporterzy stali się świadkami zamachu na Donalda Trumpa. Zdjęcia, które powstały, trudno wyrzucić z pamięci. Wybraliśmy pięć z nich.

Pięć zdjęć. Nie sposób o nich zapomnieć

Pięć zdjęć. Nie sposób o nich zapomnieć

Źródło:
tvn24.pl, CNN, New York Times

Nie żyje amerykańska aktorka Shannen Doherty, najbardziej znana z roli Brendy Walsh - uczennicy szkoły średniej w popularnym serialu z lat 90. "Beverly Hills, 90210". Zmarła po wieloletniej chorobie - podał w niedzielę magazyn People. Miała 53 lata.

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Źródło:
Reuters

Pięcioletni Bruno choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a i jest pierwszym dzieckiem w Polsce zakwalifikowanym do nowej terapii genowej w Stanach Zjednoczonych. Koszt to blisko 16 milionów złotych, bo lek nie jest jeszcze zarejestrowany i dostępny w Europie. Jeśli chłopiec nie dostanie go teraz, potem będzie za późno. Takich dzieci jest więcej.

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Źródło:
Fakty TVN

Dzień po zamachu na Donalda Trumpa jego żona Melania opublikowała oświadczenie, w którym podziękowała agentom ryzykującym życie, by ochronić byłego prezydenta. Złożyła też kondolencje rodzinom ofiar i wezwała Amerykanów do jedności.

Melania Trump zabrała głos. Pisze o "potworze"

Melania Trump zabrała głos. Pisze o "potworze"

Źródło:
tvn24.pl

Księżna Walii Kate pojawiła się na niedzielnym finale Wimbledonu, aby obejrzeć mecz obrońcy tytułu Hiszpana Carlosa Alcaraza z serbskim tenisistą Novakiem Djokovicem. Księżna, która w marcu poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór, została powitana owacjami na stojąco.

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Źródło:
CNN, PAP

Szefowa Secret Service została wezwana na specjalne wysłuchanie w komisji Kongresu na 22 lipca. Republikanie zapowiedzieli, że rozpoczną dochodzenie w sprawie uchybień w zakresie bezpieczeństwa na wiecu wyborczym w Pensylwanii. Portal TMZ dotarł do nagrania, które pokazuje sprawcę zdarzenia leżącego na dachu pobliskiego budynku z karabinem w ręku.

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Źródło:
TVN24, TMZ

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę 14.07 od rana wyładowania atmosferyczne pojawiają się na znacznym obszarze Polski. Może padać grad. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wyładowania pod wieczór

Gdzie jest burza? Wyładowania pod wieczór

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

32-letni sztygar przebywa w szpitalu na oddziale ortopedii. Ma uraz kręgosłupa. W momencie odnalezienia był przytomny i tak jest do teraz. Po silnym wstrząsie w kopalni Rydułtowy po 8 rano w czwartek, czekał na ratunek do godziny 14 w sobotę. Górnicy mówią o cudzie. Drugiego poszukiwanego górnika nie udało się uratować, a w czasie akcji ratowniczej doszło do kolejnych wstrząsów w Rydułtowach.

Odnaleziony po ponad 50 godzinach 1200 metrów pod ziemią

Odnaleziony po ponad 50 godzinach 1200 metrów pod ziemią

Źródło:
tvn24.pl/PAP

17-latek został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Chłopak miał rany głowy i ręki. Przeszedł operację, nie udało się uratować kciuka lewej dłoni. Policja wyjaśnia okoliczności ataku.

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

Źródło:
tvn24.pl

Pleń został zaobserwowany w Dolinie Roztoki. Za to niezwykłe i wciąż słabo poznane zjawisko odpowiedzialne są larwy ziemiórki pleniówki. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Źródło:
Kontakt 24, Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

1,5 złotego za komentarz, ale przy dłuższej współpracy stawka może być podwojona. Im więcej ocenionych telefonów lub tabletów, tym wyższe zarobki. Tak wygląda kupowanie fałszywych opinii o produktach, usługach czy miejscach wypoczynku. Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w ostatnich latach nieuczciwi przedsiębiorcy oferowali publikowanie zmyślonych ocen zarówno w mediach społecznościowych, wyszukiwarkach, jak i serwisach, które pozwalają porównywać ceny albo rezerwować terminy do lekarza czy mechanika. 

Plaga fałszywych komentarzy. "Odpowiedź zwaliła mnie z nóg"

Plaga fałszywych komentarzy. "Odpowiedź zwaliła mnie z nóg"

Źródło:
TVN24

Do tragicznego wypadku doszło w Otmuchowie (Opolskie). 69-letni mężczyzna wyszedł z domu, by udrożnić przydomowy rów. Kiedy długo nie wracał, jego żona poprosiła o pomoc strażaków. Ciało mężczyzny znaleźli w wodzie.

Wyszedł, by udrożnić przydomowy rów i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy

Wyszedł, by udrożnić przydomowy rów i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę przed południem na trasie Miastko-Chlebowo w powiecie bytowskim (Pomorze). Zginęła dziewięcioletnia dziewczynka, trwa walka o życie 2,5-letniego chłopca.

Nie żyje dziewięciolatka, walczą o życie 2,5-letniego chłopca

Nie żyje dziewięciolatka, walczą o życie 2,5-letniego chłopca

Źródło:
PAP/tvn24.pl

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment zamachu na Donalda Trumpa i reakcję dwóch snajperów, którzy z dachu pobliskiego budynku zabezpieczali wiec. Na filmie widać, że agenci są wyraźnie zaskoczeni strzałami. Służby, które miały dbać o bezpieczeństwo sobotniego wydarzenia, znalazły się pod silną krytyką.

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nie weszła ustawa, która była najłagodniejszym projektem z tych, które realnie miały poprawić sytuację kobiet w Polsce - oceniła w "Kawie na ławę" Marcelina Zawisza z klubu Lewicy. Podczas dyskusji w programie na temat piątkowego głosowania w Sejmie doszło do wymiany zdań między wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim (PSL) a posłanką Koalicji Obywatelskiej Agnieszką Pomaską.

Pomaska: posłanki PSL-u nie miały łatwo. Zgorzelski: chcę zaprotestować, nie wiem skąd pani to wie

Pomaska: posłanki PSL-u nie miały łatwo. Zgorzelski: chcę zaprotestować, nie wiem skąd pani to wie

Źródło:
TVN24

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nieswoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Najgorętsze chwile czekają nas w połowie tygodnia. Jaka pogoda będzie w dalszej części lipca? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Źródło:
tvnmeteo.pl
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

Fotoreporter "New York Timesa", relacjonujący sobotni wiec Donalda Trumpa w Pensylwanii, podczas którego doszło do próby zamachu na kandydata republikanów, prawdopodobnie uchwycił na zdjęciu pocisk przelatujący obok głowy byłego prezydenta USA - donosi nowojorski dziennik, powołując się na analizę byłego agenta FBI.

Szara smuga przy głowie Trumpa. "Ujęcie jedno na milion"

Szara smuga przy głowie Trumpa. "Ujęcie jedno na milion"

Źródło:
New York Times

Były prezydent USA Donald Trump został w sobotę postrzelony w ucho podczas wiecu wyborczego w Butler w stanie Pensylwania. Zginęły dwie osoby, w tym zamachowiec, a dwie kolejne zostały poważnie ranne. Podsumowujemy, co do tej pory udało się ustalić o przebiegu zdarzeniu i sprawcy.

Zamach na Donalda Trumpa. Co wiadomo do tej pory

Zamach na Donalda Trumpa. Co wiadomo do tej pory

Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl