Nie żyje Mirosław Kowalczyk. Aktor grał w wielu popularnych serialach, m.in. "Klanie" czy "Na Wspólnej"

Autor:
kgo//am
Źródło:
e-teatr.pl, Pomponik.pl
Krzysztof Wiktor / ForumNie żyje Mirosław Kowalczyk

W wieku 66 lat zmarł Mirosław Kowalczyk - poinformował 17 marca portal e-teatr.pl. Aktor występował na deskach warszawskich teatrów, widzowie mogą kojarzyć go również z seriali takich jak "Na Wspólnej", "Klan" czy "Barwy szczęścia".

Kowalczyk zmarł 5 marca, jednak dopiero po dwóch tygodniach informację o jego śmierci na łamach portalu e-teatr.pl przekazał aktor Rafał Dajbor. Poinformował on, że jego kolega po fachu spoczął na warszawskim Cmentarzu Wolskim. "Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj Mirku!" - czytamy w pożegnaniu opublikowanym przez Dajbora. Przyczyna śmierci 66-latka nie została podana.

"Poznałem Mirka Kowalczyka w 2016 roku, gdy poprosiłem go o wypowiedź o Mariuszu Gorczyńskim na moją stronę internetową. Zgodził się natychmiast. (...) Mirek okazał się być bardzo fajnym, interesującym rozmówcą. Przegadaliśmy dłuższy czas nie tylko o Gorczyńskim, ale także o dawnych dziejach Teatru Syrena i w ogóle o różnych sprawach związanych z teatrem, telewizją, kinem" - napisał Dajbor.

Nie żyje Mirosław KowalczykKrzysztof Wiktor / Forum

Kim był Mirosław Kowalczyk?

Urodzony w 1957 roku Kowalczyk swoją karierę aktorską rozpoczął na teatralnej scenie. W latach 1979-1989 występował na deskach warszawskiego Teatru Syrena, później związany był również z innymi stołecznymi teatrami, m.in. Komedia, Polskim, Narodowym, Adekwatnym czy Na Woli.

Telewidzowie mogą kojarzyć go przede wszystkim z występów w serialach. Kowalczyk przez wiele lat wcielał się w rolę ochroniarza w "Klanie" oraz tłumacza w "Na Wspólnej". Występował również w "Barwach szczęścia", "Plebanii", "Samym życiu" czy "Prawie Agaty". Pojawił się też - w mniejszych czy większych rolach - w obsadzie wielu filmów, m.in. "Pitbulla" i "Różyczki". Grywał też w reklamach. Rozpoznawalność przyniosły Kowalczykowi występy w dwóch spotach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej z 2007 roku

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Chaim Topol. Aktor znany ze "Skrzypka na dachu" miał 87 lat

Autor:kgo//am

Źródło: e-teatr.pl, Pomponik.pl

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Wiktor / Forum

Pozostałe wiadomości