Lisa Loring nie żyje. Pierwsza odtwórczyni roli Wednesday Addams zmarła w wieku 64 lat

Autor:
jdw//am
Źródło:
Variety
Lisa Loring
Lisa Loring
ABC Photo Archives/Disney/Getty Images, Bobby Bank/Getty Images
ABC Photo Archives/Disney/Getty Images, Bobby Bank/Getty Imageslisa loring

Lisa Loring zmarła wieczorem 28 stycznia wskutek udaru mózgu. Informację o śmierci aktorki, znanej z roli Wednesday Addams w serialu "Rodzina Addamsów" z lat 60. ubiegłego wieku, przekazała portalowi Variety jej córka Vanessa Foumberg. "Odeszła spokojnie, z córkami przy boku trzymającymi ją za ręce" - dodała.

O śmierci aktorki poinformowała też w mediach społecznościowych jej przyjaciółka Laurie Jacobson. Jak napisała, aktorka przez trzy dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. "Piękna, życzliwa, kochająca matka. Spuścizna Lisy w świecie rozrywki jest ogromna. Dziedzictwo w postaci humoru, czułości i miłości na długo pozostanie we wspomnieniach jej rodziny i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju, Liso" - pisze przyjaciółka Loring. "Cholera, dziewczyno … świetnie się z Tobą bawiło" - dodała na zakończenie. 

Lisa Loring nie żyje. Odtwórczyni roli Wednesday Addams zmarła w wieku 64 latBobby Bank/Getty Images

Kim była Lisa Loring

Loring zasłynęła, gdy w wieku zaledwie pięciu lat wcieliła się w postać Wednesday Addams w kultowym już serialu "Rodzina Addamsów". Choć serię zakończono po dwóch latach emisji - w 1966 roku, na stałe wpisała się ona w historię popkultury. W późniejszych latach Loring podejmowała się kolejnych ról w filmach i serialach - wystąpiła gościnnie, w produkcjach takich jak "The Pruitts of Southampton", "The Girl From U.N.C.L.E.", "Barnaby Jones", "As the World Turns" czy "Savage Harbor".

Lisa Loring wcieliła się w postać Wednesday AddamsABC Photo Archives/Disney/Getty Images

Autor:jdw//am

Źródło: Variety

Źródło zdjęcia głównego: ABC Photo Archives/Disney/Getty Images

Pozostałe wiadomości