TVN24 | Kultura i styl

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl
Krzysztof Kiersznowski nie żyje
Krzysztof Kiersznowski nie żyjeTVN24
wideo 2/2
TVN24Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor teatralny i filmowy, znany między innymi z roli "Wąskiego" w "Kilerze" miał 70 lat. Na deskach teatru zadebiutował w wieku 26 lat. Występował między innymi w Teatrze Ochoty, Studio, Rampa, Capitol.

"Nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu - na scenie i poza nią" - napisało w oświadczeniu stowarzyszenie "teatr tm", które poinformowało o śmierci aktora.

Krzysztof Kiersznowski zadebiutował w wieku 26 lat

Krzysztof Kiersznowski pochodził z Warszawy, urodził się w 1950 roku. Do bycia aktorem zainspirowała go matka. Wykształcenie zdobył w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Na deskach teatru zadebiutował w wieku 26 lat. Występował w kilkunastu teatrach, między innymi w Teatrze Ochoty, Studio, Rampa, Capitol.

Popularność przyniosły mu filmowe role w komediach Juliusza Machulskiego, między innymi "Vabank", czy "Wąskiego" w serii filmów "Kiler". Zagrał też w takich filmach jak "Statyści", "Cześć, Tereska". Występował też w wielu serialach: "Blondynka", "Barwy Szczęścia", "Twarzą w Twarz".

Krzysztof Kiersznowski - nagrody i nominacje

Za "najlepszą drugoplanową rolę" w filmie "Statyści" otrzymał w 2006 Złote Lwy, a rok później Orła. Do nagrody Orła był też nominowany w 2001 roku za występ w "Cześć, Tereska".

Prezydent: odszedł znakomity twórca niezapomnianych kreacji aktorskich

Kiersznowskiego pożegnał we wpisie na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Człowiek wartości i refleksji, który na przekór przeciwnościom wykonywał swój zawód" - napisał o zmarłym.

Autor:ads/kab

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości