Kultura i styl

"Starsza pani zaprasza do wyrażenia ekspresji poprzez ruch". Nosowska wraca

Kultura i styl

Nosowska wraca z solowym materiałemdzięki uprzejmości Kayax
wideo 2/5

"Hey odpoczywa, postanowiłam więc ten czas przeznaczyć na ruchy niepodległościowe :) Prezentuję Wam dziś pierwszą piosenkę z płyty, która ukaże się jesienią" - napisała na Facebooku Katarzyna Nosowska, która po siedmiu latach przerwy wraca z solowym materiałem.

"Ja pas!" jest pierwszym solowym utworem Nosowskiej od siedmiu lat, kiedy wydała płytę "8".

- Chciałabym ją nagrać, ponieważ wiele lat minęło od ostatniej. Coś się we mnie kotłuje. Coś mnie swędzi. Chciałabym sobie ulżyć i wypowiedzieć się wreszcie na stare lata. Ostatni raz tak naprawdę - mówiła w rozmowie z tvn24.pl Nosowska w październiku ubiegłego roku podczas MFF TofiFest w Toruniu.

Teraz artystka swoją zapowiedź realizuje. W czwartek na kanałach społecznościowych Nosowskiej pojawił się teledysk do "Ja pas!" w reżyserii Jakuba Kościuszki.

"Rok 2018, z rożnych względów jest inny niż poprzednie. Hey odpoczywa, postanowiłam więc ten czas przeznaczyć na ruchy niepodległościowe :) Prezentuję Wam dziś pierwszą piosenkę z płyty, która ukaże się jesienią. Tym razem zmieszam krew z Michal Fox Krol, co oznacza, że słowa wystąpią w duecie z innymi niż dotąd dźwiękami. Starsza pani zaprasza do wyrażenia ekspresji poprzez ruch" - czytamy w poście Nosowskiej na Facebooku.

Nosowska, która jest jedną z najbardziej nagrodzonych artystek w polskiej branży muzycznej, swój nowy materiał zaprezentuje podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

W październiku ubiegłego roku ogłosiła, że po 25 latach działalności zespół Hey zawiesza działalność. Tłumaczyła wówczas, że chce zobaczyć, jak wygląda życie poza zespołem.

- Szczerze mówiąc, czekam na koniec tego roku, bo mam wrażenie, że pierwszy poranek 2018 roku będzie dla mnie bardzo szczególny. Będę musiała podjąć jakieś decyzje. Niespecjalnie mam sprecyzowane plany na przyszłość. W jakimś sensie podoba mi się ta niepewność, ta niewiadoma. Mam wrażenie, że w obliczu niepewności mogę rozkwitnąć tak naprawdę. Myślę, że przez te wszystkie lata funkcjonowałam jakby na 30 procent. To jest ostatni moment, żeby spróbować poderwać się trochę do lotu, zamiast moczyć skrzydła w kałuży - mówiła w rozmowie z tvn24.pl w październiku ubiegłego roku.

"Niespecjalnie mam sprecyzowane plany na przyszłość"tvn24

Autor: tmw//kg / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: dzięki uprzejmości Kayax

Pozostałe wiadomości