"Zrobiłbym to znowu, pług jechał na mojego siostrzeńca". Jeremy Renner w pierwszym wywiadzie po wypadku 

Autor:
jdw//az
Źródło:
ABC, Independent, tvn24.pl
Aktor Jeremy Renner wraca do zdrowia po wypadku
Aktor Jeremy Renner wraca do zdrowia po wypadku
Reuters Archive
Reuters ArchiveAktor Jeremy Renner wraca do zdrowia po wypadku

"Straciłem dużo mięśni i kości, ale zostałem napełniony miłością i tytanem" - stwierdził Jeremy Renner w zapowiedzi wywiadu z Diane Sawyer dla amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC. Rozmowa, która zostanie wyemitowana 6 kwietnia, jest jego pierwszym medialnym wystąpieniem od czasu groźnego wypadku z pługiem śnieżnym. 

1 stycznia tego roku gwiazdor serii "Avengers" Jeremy Renner wpadł pod ważący ponad sześć ton, pracujący pług śnieżny. Jak wynika z raportu, opublikowanego w styczniu przez biuro szeryfa hrabstwa Washoe, aktor próbował wówczas zatrzymać maszynę, staczającą się w stronę jego siostrzeńca, ale został "wciągnięty pod jej lewą gąsienicę". W wyniku wypadku 52-latek trafił do szpitala w stanie krytycznym. Doznał m.in. urazu klatki piersiowej i licznych złamań.

Sam siostrzeniec wspomina przed kamerami ABC, że po wypadku aktor leżał "w kałuży krwi, wypływającej z jego głowy". - Gdy do niego podbiegłem, nie sądziłem, że jeszcze żyje - relacjonuje młody mężczyzna. Teraz, po prawie trzech miesiącach od zdarzenia, Renner opisał jego szczegóły w rozmowie z dziennikarką stacji ABC Diane Sawyer. Premiera całości wywiadu zaplanowana jest na 6 kwietnia. Jej fragmenty zostały już jednak udostępnione w opublikowanej w środę zapowiedzi.

ZOBACZ TEŻ: Jeremy Renner "kompletnie zmiażdżony" przez pług śnieżny. Ujawniono nagranie z numeru 911

Jeremy Renner w wywiadzie z Diane Sawyer dla stacji ABC

Zapytany przez Sawyer o to, czy pamięta ból, jaki czuł po tym, jak został przejechany przez pług, Renner odpowiedział: "O tak, (pamiętam - red.) wszystko, byłem przytomny przez cały ten czas". W następnym kadrze materiału aktor przyznaje, że nie zmieniłby tego, jak zareagował na widok staczającej się w stronę jego krewnego maszyny. - Zrobiłbyś to ponownie? - pyta z niedowierzaniem prowadząca. - Tak, zrobiłbym to znowu, bo pług jechał wprost na mojego siostrzeńca - przyznaje odtwórca roli superbohatera Hawkeye’a.

Następnie dziennikarka przechodzi do wymienienia wszystkich obrażeń, jakich doznał tego dnia aktor. - Osiem żeber złamanych w 14 miejscach, złamane prawe kolano i prawa kostka, złamana piszczel lewej nogi, złamana lewa kostka, złamany prawy obojczyk i prawy bark, złamany oczodół, szczęka i żuchwa, zapadnięte płuco, przebicie przez kość biodrową… - wylicza Sawyer, na co Renner odpowiada krótkim przytaknięciem. - Pamiętam, że zastanawiałem się, jak będzie wyglądało moje ciało… Czy będę tylko kręgosłupem z mózgiem, który wygląda jak eksperyment naukowy? - wyznaje Renner.

- Słyszałam, że (po wypadku - red.) przekazałeś swojej rodzinie w języku migowym słowo 'przepraszam' - stwierdza w kolejnym ujęciu prowadzącą wywiad, co widocznie doprowadza aktora na pogranicze łez. - Wybrałem przetrwanie - zaznacza Renner. Wspomina też, jak postanowił, że "nie ma mowy, że to mnie zabije". - Straciłem dużo mięśni i kości, ale zostałem napełniony miłością i uzupełniony tytanem - dodaje.

W jednym z ostatnich fragmentów zapowiedzi Renner zostaje zapytany o to, czy spoglądając w lustro "widzi tego samego człowieka". - Nie, teraz widzę szczęściarza - stwierdza.

Rehablitacja Jeremy’ego Rennera

Od czasu tragicznego zdarzenia Jeremy Renner skupia się na swoim powrocie do zdrowia. W mediach społecznościowych dzieli się szczegółami swojej walki o odzyskanie sprawności. Po raz pierwszy o przebiegu rehabilitacji informował pod koniec stycznia. "Chcę podziękować wszystkim za ich wiadomości i troskę o moją rodzinę i mnie. Dużo miłości i uznania dla was wszystkich. Te ponad 30 złamanych kości zrośnie się, wzmocni, tak jak pogłębi się miłość i więź z rodziną i przyjaciółmi" - napisał wówczas w poście, w którym pokazał również, jak wygląda jego codzienna praca z fizjoterapeutą.

Dwa tygodnie później Rennera odwiedziła jego koleżanka z planu filmu "The Hurt Locker. W pułapce wojny", Evangeline Lilly. Aktorka przekazała, że 52-latek "regeneruje się jak szalony", a podczas spotkania nie był przykuty do łóżka, tylko poruszał się na wózku inwalidzkim. - On jest zrobiony z czegoś naprawdę twardego. To zawsze było widoczne. Bardzo się cieszę, że tak niesamowicie wraca do zdrowia - powiedziała cytowana przez people.com Lilly.

Jeremy Renner pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie z rehabilitacjiinstagram.com/jeremyrenner

W końcówce lutego Renner udostępnił kolejne nagranie, na którym widać, jak ćwiczy na rowerze stacjonarnym. Do pedałowania używał wówczas wyłącznie jednej nogi, a dodatkowo podpierał się przy tym ręką. "Za wszelką cenę" - podpisał wideo.W ubiegłym tygodniu 52-latek podzielił się w mediach społecznościowych wideo, na którym ćwiczy na bieżni antygrawitacyjnej.

Kim jest Jeremy Renner?

Jeremy Renner znany jest z ról w filmach Marvela, takich jak "Avengers", "Avengers: Czas Ultrona", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Thor" czy "Avengers: Koniec gry". Zagrał też m.in. w "American Hustle", "Mission: Impossible - Ghost Protocol", "The Hurt Locker. W pułapce wojny" i w "Mieście złodziei". Dwie ostatnie role przyniosły mu nominacje do Oscara w kategoriach "najlepszy aktor pierwszoplanowy" i "najlepszy aktor drugoplanowy".

Autor:jdw//az

Źródło: ABC, Independent, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości