Odzyskany po kradzieży obraz Picassa upadł w czasie prezentacji

Autor:
akr/kab
Źródło:
BBC, Reuters

Odzyskany po dziewięciu latach od kradzieży z Galerii Narodowej obraz Picassa wrócił go greckich władz. Podczas prezentacji dzieła doszło jednak do niefortunnego wypadku. Zsunęło się z wąskiego blatu i upadło na podłogę. Wydaje się jednak - jak podaje Reuters - że nie zostało uszkodzone.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Obraz "Głowa kobiety" autorstwa Pabla Picassa został zaprezentowany we wtorek podczas konferencji prasowej w Atenach. Dzieło zostało postawione na wąskim blacie. W pewnym momencie zsunęło się na podłogę.

Jak widać na nagraniu, tuż po upadku schylił się po nie jeden z pracowników. Jak zauważa Reuters, mężczyzna nie był w rękawiczkach, jednak wydaje się, że obraz nie został uszkodzony.

Skradziony dziewięć lat temu

Obraz został skradziony z Galerii Narodowej w stolicy Grecji w 2012 roku. Władze kraju poinformowały we wtorek, że przyznał się do tego 49-letni mężczyzna. Wcześniej pokazał policji, gdzie ukrył skradzione przez siebie dzieła sztuki. Znajdowały się w zalesionym wąwozie.

Były to "Głowa kobiety" Pabla Picassa oraz "Młyn" holenderskiego malarza Pieta Mondriana. Oba obrazy zostały zaprezentowane podczas wtorkowej konferencji.

CZYTAJ TAKŻE: Zagadka napisu na jednym z najsłynniejszych obrazów świata rozwiązana

Autor:akr/kab

Źródło: BBC, Reuters

Pozostałe wiadomości