TVN24 | Kultura i styl

Film o Tomaszu Komendzie wkrótce trafi do kin. "Nie można o tym zapomnieć, trzeba to zobaczyć"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty/dap
Źródło:
TVN24
"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafia do kin
TVN24"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafia do kin

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" – obraz wyprodukowany przez TVN Discovery już niebawem będzie można zobaczyć na dużym ekranie. Obraz Jana Holoubka przedstawia wydarzenia, które jeszcze niedawno działy się na oczach całej Polski.

Zapraszamy na program "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - kulisy filmu" pokazującego, jak powstawał film o Tomaszu Komendzie. Premiera w sobotę w TVN o godzinie 16.25.

Bardzo trudno jest pokazać w jednym filmie niewyobrażalną niesprawiedliwość, a jednocześnie udowodnić, że zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro. Te skrajne postawy i odmienne emocje udało się zaprezentować w wiarygodny sposób, bo ta historia wydarzyła się naprawdę – w życiu Tomasza Komendy.

W filmie Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w rolę pokrzywdzonego przez polski wymiar sprawiedliwości mężczyzny wciela się Piotr Trojan, który musi pokazać bezsilność i cierpienie chłopaka, który został skazany na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kadr z filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"Kino Świat

- Trzeba o tym mówić. Nie można o tym zapomnieć, trzeba to zobaczyć. Nie znamy wszystkiego, co jest w filmie. Nie znamy tych relacji. Poza tym jego sprawa się nie zakończyła. Tomek ciągle chodzi po sądach, cały czas nie dostał odszkodowania – powiedział aktor Piotr Trojan.

– Nie wiemy też o bohaterach, którzy mu pomogli. O facetach, którzy poświęcili swoje życie, żeby uratować Tomka i trzeba o nich głośno mówić – dodał.

W tej historii ogromną rolę odgrywa też matka skazanego, która ani przez sekundę nie zwątpiła w niewinność swojego syna. Przez 18 lat, które spędził za kratami, cały czas go wspierała i nie opuściła ani jednego widzenia. W filmie jej kreację tworzy Agata Kulesza, która przyznaje, że dla niej to też był wyjątkowy projekt.

To opowieść o tym, jak wymiar sprawiedliwości zamienia się w aparat represjiKino Świat

- Sytuacja, że się staje nagle twarzą w twarz i patrzę w oczy ludzi, którzy to wszystko przeszli, była dla mnie niezwykle silnym przeżyciem. Trochę właściwie przerażającym i w poczuciu bezsilności patrzyłam na to, że życie zgotowało im taki scenariusz – powiedziała Agata Kulesza.

Podczas kinowego seansu można zobaczyć pełny obraz tego, co przydarzyło się Tomaszowi Komendzie, bo w filmie pokazano wydarzenia i fakty, których wcześniej nie ujawniono w telewizyjnych czy prasowych reportażach. Film trafi do kin 18 września.

Autor:asty/dap

Źródło: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości