TVN24 | Kultura i styl

Ewa Bem wraca na scenę. W pierwszym wywiadzie od czterech lat zapowiada, że wystąpi w Gdyni

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw//rzw
Źródło:
Dzień Dobry TVN, tvn24.pl
Ewa Bem w pierwszym od czterech lat wywiadzie
Ewa Bem w pierwszym od czterech lat wywiadzieDzień Dobry TVN, prod. TVN, 2021
wideo 2/2
Dzień Dobry TVN, prod. TVN, 2021Ewa Bem w pierwszym od czterech lat wywiadzie

Ewa Bem udzieliła pierwszego wywiadu od czterech lat i zapowiedziała powrót na scenę. - To będzie bardzo duży koncert. Mam kolana drżące. Bardzo się przygotowuję. Co by tu nie mówić, nie było mnie cztery lata – wyznała wokalistka w rozmowie z Dorotą Wellman. Wybitna wokalistka jazzowa zawiesiła karierę po śmierci córki, Pameli.

Ewa Bem, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu, w 2017 roku zawiesiła karierę po śmierci córki Pameli Bem-Niedziałek. W pierwszym od czterech lat wywiadzie, jakiego udzieliła Dorocie Wellman, wyemitowanym we wtorek w "Dzień Dobry TVN", potwierdziła, że w lipcu wystąpi w ramach Ladies' Jazz Festival w Gdyni.

- To będzie bardzo duży koncert. Mam kolana drżące. Bardzo się do niego przygotowuję. Co by tu nie mówić, nie było mnie cztery lata. Zaśpiewam koncert, składający się w całości z jazzowych piosenek polskich i będzie śpiewany tylko po polsku. I wiem, że i Pameli tam na górze, i Gabryśce (chodzi o Gabrielę Sibilską, młodszą córkę Bem, która mieszka w USA - red.) , będzie się bardzo to podobało – powiedziała wokalistka i autorka tekstów.

Wellman przypomniała, że w jednym z wywiadów Bem powiedziała, że wróci na scenę, gdy Pamela da jej znak. Piosenkarka wyznała, że otrzymała ten znak. - Nie był to jakiś jeden moment, jeden błysk, ale bardzo czułam, że ona tego chce – wyjaśniła. - Na początku w ogóle udawałam, że żyję – mówiła Bem. Dodała, że straciła jakiekolwiek zainteresowanie życiem, a w szczególności sceną. - W ogóle nie mogłam sobie wyobrazić, że mogłabym stanąć przed mikrofonem i zaśpiewać – relacjonowała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Ewa Bem: jestem w pewnym sensie zdewastowana
Ewa Bem: jestem w pewnym sensie zdewastowanaDzień Dobry TVN, prod. TVN, 2021

"Jestem w pewnym sensie zdewastowana"

Piosenkarka podzieliła się tym, iż otrzymywała ze strony fanów sygnały, że czekają na jej sceniczny powrót.

- Nie mogę sobie pozwolić na ten sam pęd i tak dalej. Jestem w pewnym sensie zdewastowana emocjonalnie i nerwowo, dlatego też szukam wszędzie spokoju, czasu dla siebie. Uczę się asertywności. Dotrę pewnie wszędzie, ale nie od razu – zapowiedziała Bem.

Ewa Bem debiutowała w 1969 roku jako osiemnastolatka. Pochodzi z muzykalnej rodziny: obie babcie ukończyły konserwatorium muzyczne, ojciec był pianistą. Początkowo występowała z braćmi, Aleksandrem i Jarosławem. Ukończyła klasę wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Przez ponad pięć dekad kariery scenicznej koncertowała w Stanach Zjednoczonych, krajach skandynawskich, na Kubie, w Indiach, krajach Europy Zachodniej. Współpracowała z tuzami polskiego jazzu, między innymi z Andrzejem Jagodzińskim, Markiem Blizińskim czy Janem Ptaszynem Wróblewskim. Jej najbardziej znane piosenki to "Moje serce to jest muzyk", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam", "Żyj kolorowo" czy "Sprzedaj mnie wiatrowi". 

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ DOROTY WELLMAN Z EWĄ BEM W "DZIEŃ DOBRY TVN">>>

Autor:tmw//rzw

Źródło: Dzień Dobry TVN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN, prod. TVN, 2021

Pozostałe wiadomości