Johnny Depp świętował zwycięstwo w Wielkiej Brytanii

Autor:
tmw/adso
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, "People"

Jeden z najważniejszych procesów ostatnich lat dotyczących zniesławienia zakończył się decyzją na korzyść Johnny'ego Deppa. Aktor nie był obecny na sali sądowej w Fairfax w stanie Wirginia. W portalach społecznościowych pojawiły się relacje, na których widać, że Depp w towarzystwie Sama Fendera byli w jednym z pubów w Newcastle w Wielkiej Brytanii.

W sądzie hrabstwa Fairfax w stanie Wirginia uznała Amber Heard winną zniesławienia byłego męża Johnny’ego Deppa. Ławnicy zdecydowali, że wszystkie trzy sformułowania, użyte przez Heard w jej tekście opublikowanym przez "Washington Post" - a które były podstawą pozwu złożonego przez Johnny’ego Deppa - uderzały w dobre imię aktora i zniesławiały go. Ława przysięgłych zdecydowała, że aktorka musi zapłacić byłemu mężowi 10 milionów dolarów odszkodowania oraz 5 milionów dolarów kary. Sędzina Penney Azcarate zmieniła kwotę kary na 350 tysięcy dolarów, ponieważ stanowe prawo przewiduje taki limit w tej kwestii. To oznacza, że Depp dostanie nie 15, a 10,35 mln dolarów od Heard.

Ławnicy odrzucili dwa z trzech zarzutów stawianych przez Heard w kontrpozwie, który wpłynął do sądu po jednej z medialnych wypowiedzi adwokata Deppa Adama Waldmana. W pozwie aktorka zarzuciła byłemu mężowi zniesławienie, poprzez upoważnienie swojego prawnika do wypowiedzi, godzących w jej dobre imię. W związku z uznaniem trzeciego z jej argumentów - Depp zapłaci jej dwa miliony dolarów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Odszkodowania po procesie Depp vs. Heard. Zapłacą oboje

Amber Heard w sądzie, Johnny Depp w pubie

Amber Heard była na sali sądowej i wysłuchała orzeczenia w towarzystwie dwóch swoich prawników. Nieobecny był natomiast Johnny Depp, który od kilku dni przebywa w Wielkiej Brytanii. Jak informuje Reuters, Depp pojawił się w ostatnich dniach podczas koncertów gitarzysty Jeffa Becka. Udział Deppa był niespodzianką dla widowni gitarzysty. Aktor zagrał z Beckiem kilka coverów, między innymi piosenkę Johna Lennona "Isolation", którą wspólnie Beck i Depp wydali w 2020 roku. Depp wystąpił najpierw w niedzielę w północnoangielskim Sheffield, następnie w poniedziałek w słynnej londyńskiej sali koncertowej Royal Albert Hall. 

Tuż po ogłoszeniu środowej decyzji ławników, aktor w dobrym humorze opuścił jeden z pubów w Newcastle. Zagraniczne media prezentują posty fanów Deppa na portalach społecznościowych - zdjęcia i nagrania wideo - na których aktor chętnie witał się z fanami. Wspólne zdjęcie z Beckiem i Deppem opublikował jako relację inny muzyk Sam Fender. Post na oficjalnym profilu Fendera został skasowany. Zrzut ekranu ze zdjęciem autorstwa Fendera, publikuje między innymi portal magazynu "People". Fender opisał obecnych na zdjęciu określeniem "Some serious heroes" ("Pewni poważni bohaterowie").

Autor:tmw/adso

Źródło: tvn24.pl, Reuters, "People"

Pozostałe wiadomości