TVN24 | Kultura i styl

Bill Murray oskarżony o "nieodpowiednie zachowanie". Prace na planie filmu wstrzymane

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kkow//az
Źródło:
tvn24.pl, The New York Times, Entertainment Weekly
Ewa Florczak wspomina wspólne chwile na planie filmowym z Bronisławem Cieślakiem
Ewa Florczak wspomina wspólne chwile na planie filmowym z Bronisławem CieślakiemTVN24
wideo 2/6
TVN24Ewa Florczak wspomina wspólne chwile na planie filmowym z Bronisławem Cieślakiem

"Nieodpowiednie zachowanie" Billa Murraya wstrzymało prace na planie filmu "Being Mortal". Produkcja miała być pełnometrażowym debiutem 39-letniego Aziza Ansariego.

Bill Murray może mieć poważne kłopoty. Z powodu "niewłaściwego zachowania" gwiazdora zostały wstrzymane prace na planie filmu "Being Mortal", reżyserskiego debiutu Aziza Ansariego. Decyzja została podjęta przez amerykańską wytwórnię filmową Searchlight Pictures, która listownie poinformowała o niej obsadę i członków ekipy. "Pod koniec zeszłego tygodnia dotarła do nas skarga, którą natychmiast zweryfikowaliśmy. (…) Po zbadaniu okoliczności zdecydowano, że produkcja na tym etapie nie może być kontynuowana" - brzmi fragment wiadomości.

Jak dotąd nie zostały ujawnione żadne szczegóły dotyczące "nieodpowiedniego zachowania" Billa Murraya. Nie wiadomo również, kto złożył skargę na 71-letniego gwiazdora. Sam Murray oraz reprezentujący go prawnik jak na razie nie zdecydowali się udzielić komentarza w sprawie.

Bill Murray już był oskarżany

Sytuacja z planu filmowego "Being Mortal" nie jest pierwszą, kiedy gwiazdor Hollywood musi mierzyć się z wymierzonymi w jego stronę oskarżeniami. W 2000 roku na ekrany kin weszła komedia sensacyjna "Aniołki Charliego", w której aktor wcielił się w rolę Bosleya. Podczas powstawania filmu Murray pracował z aktorką Lucy Liu. Murray miał skonfliktować się z nią, obrażać ją i okazywać swoją wyższość.

- Bill zaczął rzucać obelgami. Nie będę wchodziła w szczegóły, ale to trwało i trwało. Pomyślałam sobie: "wow, wygląda na to, że patrzy prosto na mnie". Ale nie mogłam uwierzyć, że te komentarze mogą być skierowane do mnie - opowiadała Liu. - Niektóre z tych wypowiedzi były niewybaczalne i nie do przyjęcia, a ja nie zamierzałam siedzieć i się na to godzić. Tak, stanęłam w swojej obronie i nie żałuję tego - dodała. Sam Murray odniósł się do oskarżeń w 2009 roku w rozmowie z "Entertainment Weekly". - Jeśli ze mną pracujesz, musisz być profesjonalistą - stwierdził laureat Złotego Globu.

Bill Murray wstrzymuje debiut Aziza Ansariego

Zawieszenie zdjęć do filmu "Being Mortal" może być szczególnie bolesne dla Aziza Ansariego. Produkcja miała być jego pełnometrażowym debiutem w roli reżysera i scenarzysty. Film miał być oparty na powieści "Being Mortal: Medicine and What Matters in the End" autorstwa amerykańskiego chirurga Atula Gawande, i opowiadać o przemijaniu i śmierci. Nie wiadomo, kiedy prace na planie zostaną wznowione.

Aktor i stand-uper Aziz Ansari swoją karierę rozpoczął w 2001 roku. Na przestrzeni lat odbył wiele tras, podczas których prezentował autorskie programy. Wystąpił m.in. w serialu "Specjalista od niczego" i filmach: "Idol z piekła rodem" czy "Chłopaki do wzięcia". Ansari użyczył także głosu królikowi o imieniu Squint w czwartej części "Epoki lodowcowej".

Autor:kkow//az

Źródło: tvn24.pl, The New York Times, Entertainment Weekly

Źródło zdjęcia głównego: Denis Makarenko / Shutterstock

Pozostałe wiadomości