Rozstanie stulecia. Angelina Jolie wniosła o rozwód

[object Object]
Angelina Jolie i Brad Pitt byli parą od 2004 rokutvn24
wideo 2/2

Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy. Powodem mają być różnice nie do pogodzenia - poinformował adwokat aktorki. Para była małżeństwem od dwóch lat.

- Decyzja została podjęta ze względu na zdrowie rodziny. Jolie nie będzie komentować oraz prosi o uszanowanie prywatności w tym czasie - powiedział Robert Offer w komunikacie, który opublikowała agencja Reutera. Pozew został złożony w poniedziałek.

Powód: różne spojrzenie na rodzicielstwo

Według amerykańskich mediów bulwarowych sprawa rozwodowa może potrwać długo, gdyż słynni małżonkowie nie mogą porozumieć się w kwestii opieki nad szóstką dzieci. Jolie zażądała prawa do opieki nad nimi z prawem odwiedzin dla Pitta.

Jak podaje TMZ, Jolie wskazała datę 15 września jako moment rozstania. Portal podkreśla, że Jolie podjęła swoją decyzję ze względu na złą atmosferę kontaktów oraz metody wychowawcze, jakie stosował jej słynny mąż.

Angelina i Brad są rodzicami szóstki dzieci, w tym trójki adoptowanych przez aktorkę w różnych częściach świata (Kambodźy, Etiopii i Wietnamie).

Brad Pitt i Angelina Jolie byli w związku od 2004 r. Pobrali się w sierpniu 2014 r.

Ostatni raz para była widziana razem w lipcu na śniadaniu urodzinowym ich bliźniąt Knoxa i Vivienne w jednym z lokali w Hollywood.

Marcin Wrona z USA o rozwodzie
Marcin Wrona z USA o rozwodzieFakty po południu

Filmowy zwiastun rozwodu

41-letnia aktorka w ostatnich latach skupia się przede wszystkim na działalności humanitarnej. Zaangażowana jest szczególnie w działania Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, którego jest specjalnym przedstawicielem. O rozwodzie słynnej pary mówiło się już od dawna. Plotki wzbudził między innymi ich ostatni wspólny film "Nad morzem", którego scenarzystką i reżyserką była Jolie. Powstała w 2015 r. produkcja z udziałem obojga opowiadała o małżeństwie, które zmaga się z próbą ratowania wieloletniego związku. Według magazynów kolorowych Jolie miała korzystać z własnych doświadczeń. Pitt jest trzecim mężem słynnej gwiazdy kina. Wcześniej była ona żoną Jonny'ego Lee Millera oraz Billy'ego Boba Thorntona.

Autor: tmw\mtom / Źródło: Reuters, TMZ, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości