Atak zimy w Małopolsce. Karetka ślizgała się na lodzie, nie mogła ruszyć z miejsca. Nagranie

Autor:
bp/tok
Źródło:
tvn24.pl, @wypadki.zakopianka, PAP, IMGW
Nagranie karetki ślizgającej się na oblodzonej nawierzchni opublikował jeden z kierowców
Nagranie karetki ślizgającej się na oblodzonej nawierzchni opublikował jeden z kierowcówWypadki drogowe Zakopianka - okolice - ku przestrodze
wideo 2/8
Wypadki drogowe Zakopianka - okolice - ku przestrodzeNagranie karetki ślizgającej się na oblodzonej nawierzchni opublikował jeden z kierowców

Ślizgającą się na lodzie karetkę pogotowia nagrał jeden z kierowców w Pawlikowicach w Małopolsce. Na opublikowanym w mediach społecznościowych wideo widać, jak ratownicy starają się ruszyć z miejsca, w końcu jednak pojazd pchać musieli inni kierowcy. Rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka poinformowała, że ambulans był w drodze do pacjenta. Opóźnienie nie wpłynęło jednak na stan zdrowia poszkodowanego.

Nagranie karetki pogotowia, która z powodu trudnych warunków pogodowych nie mogła ruszyć z miejsca, pojawiło się w mediach społecznościowych we wtorek rano. Na filmiku widzimy ambulans na sygnale, który co chwilę próbuje ruszyć po oblodzonej nawierzchni. Za każdym razem koła buksują na jezdni, a pojazd przesuwa się o metr lub dwa do przodu.

Do zdarzenia doszło w Pawlikowicach nieopodal Wieliczki.

Atak zimy w Polsce. Wtorkowy poranek przyniósł wielu regionom opady deszczu i śniegu

Kierowcy pomogli przepchnąć karetkę

Na nagraniu widać też kilka innych samochodów. Prawdopodobnie jeden z kierowców również miał problem z kontynuowaniem jazdy, bo zatrzymał pojazd na poboczu i włączył światła awaryjne, sam znajdował się na zewnątrz pojazdu.

Jak czytamy w opisie do przesłanego filmu, "sytuacja zakończyła się pchaniem karetki przez kierowców".

Ambulans należy do floty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Jak przekazała dziennikarzom TVN24 rzeczniczka tej instytucji Joanna Sieradzka, karetka była w drodze do pacjenta. Na szczęście opóźnienie nie wpłynęło negatywnie na jego stan zdrowia.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem, warunki na Zakopiance

Po opadach śniegu we wtorek od rana panują duże utrudnienia na podhalańskich drogach. Problemy na podjazdach mają między innymi kierowcy na popularnej Zakopiance.

Sznur aut stoi pomiędzy Nowym Targiem a Chabówką, gdzie na górskim odcinku Zakopianki nie radzą sobie tiry oraz samochody na letnich oponach. Problemy są także na drodze wojewódzkiej numer 969 w rejonie Przełęczy Snozka.

Ostrzeżenie przed przymrozkami i oblodzeniami w Małopolsce wydał w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dodatkowo w Nowym Sączu oraz w powiatach: nowosądeckim, gorlickim, wadowickim, myślenickim, limanowskim, suskim i tatrzańskim ma dzisiaj spaść łącznie od 10 do 15 cm śniegu.

Śnieg, wiatr i przymrozki. Synoptycy IMGW ostrzegają w całym kraju

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: tvn24.pl, @wypadki.zakopianka, PAP, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Wypadki drogowe Zakopianka - okolice - ku przestrodze (Facebook)

Pozostałe wiadomości