Może zostać prezydentem Krakowa. Jego firma ma 234 miliony złotych długu, ale "jest w dobrej kondycji"

Źródło:
tvn24.pl
Gibała: koalicja z Lewicą Razem jest rzeczą naturalną
Gibała: koalicja z Lewicą Razem jest rzeczą naturalnąTVN24
wideo 2/4
Gibała: koalicja z Lewicą Razem jest rzeczą naturalnąTVN24

Firma kandydata na prezydenta Krakowa Łukasza Gibały ma 234 miliony złotych długu. Pieniądze - jak mówi, na inwestycje - pożyczył od spółek ojca, z kolei od własnej spółki pożyczył dwa miliony złotych na cele mieszkaniowe. Zapewnia, że mimo długu, firma jest w dobrej kondycji finansowej. Skrytykował go urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, jednak lider Krakowa dla Mieszkańców uważa, że w sprawie "nie ma żadnej sensacji".

Łukasz Gibała to lider przedwyborczych sondaży, które dają mu zwycięstwo w walce o fotel prezydenta Krakowa. O najważniejszy urząd w mieście Gibała stara się już po raz trzeci - dotąd przegrywał z urzędującym prezydentem Jackiem Majchrowskim, który nie będzie już ubiegał się o reelekcję. Teraz działacz może liczyć, według badania SW Research dla "Gazety Wyborczej", na 32,6 procent głosów. Drugi kandydat jest daleko w tyle - poseł Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej może liczyć według sondażu na 15,4 procent poparcia.

Gibała to dawny poseł Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota. W parlamencie zasiadał od 2007 do 2015 roku. Jako szef stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców (wcześniej Logiczna Alternatywa dla Krakowa) w ostatnich wyborach udało mu się wejść do rady miasta z dwójką innych radnych. Teraz ma szansę wprowadzić do lokalnego organu dużo większą reprezentację.

"Tu nie ma żadnej tajemnicy ani sensacji"

W czerwcu 2015 roku polityk założył firmę Ductor. Na jej rozruszanie dostał od firmy swojego ojca Leszka Gibały, handlującej alkoholem spółki Alti Plus, 50 milionów złotych pożyczki.

Czytaj też: Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego kandyduje na prezydenta Krakowa. Zachęciła go propozycja "dużej partii"

Teraz, jak poinformowała Wirtualna Polska, powołując się na ostatni publiczny bilans Ductora, całkowite zadłużenie tej firmy sięgnęło 234 milionów złotych. Gibała przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że wierzycielem są firmy jego ojca. Ze sprawozdania finansowego spółki wynika też, że firma zanotowała w 2022 roku niemal 15 milionów złotych straty.

- Nie dziwię się, że takie informacje pojawiają się na dwa miesiące przed wyborami. Jestem liderem sondaży, a obecny układ rządzący bardzo nie chce tej zmiany, stara się zohydzić mnie w oczach opinii publicznej. Tu nie ma żadnej tajemnicy ani sensacji - ocenia Gibała w rozmowie z tvn24.pl.

Tłumaczy, że Ductor zajmuje się produkcją filamentów do drukarek 3D. - Chcemy się rozwijać. Spółka szybko rośnie, więc chcemy zainwestować w nową halę i maszyny. Eksportujemy filament do ponad 70 krajów. Owszem, spółka ma zobowiązania, ale to, co posiada, jest warte tyle samo albo więcej od tych zobowiązań. Firma jest w dobrej kondycji finansowej, a pożyczka ma charakter inwestycyjny - zaznacza polityk.

Łukasz Gibała pożyczył z kolei od własnej spółki 2,1 miliona złotych na cele mieszkaniowe. - Pożyczka była oprocentowana wyżej od tych, które spółka płaci względem innym spółek, więc jest to z ekonomicznego punktu widzenia uzasadnione. Pożyczyłem pieniądze, bo się przeprowadzałem i większość tej kwoty już spłaciłem. Zostało mi około pół miliona złotych - mówi lider Krakowa dla Mieszkańców.

Czytaj też: Muzyk chce powalczyć o fotel prezydenta Krakowa

Zawiadomienie do CBA

We wrześniu ubiegłego roku do ówczesnego przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza - dziś posła Trzeciej Drogi - trafiło anonimowe zgłoszenie o rzekomych "nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym Łukasza Gibały".

- Ten anonimowy donos został złożony prawie pół roku temu i przez ten czas CBA nie prosiło mnie o żadne wyjaśnienia czy dokumenty. Nie dziwi mnie to, bo to zgłoszenie to stek bzdur. Spółka działa legalnie, jest prowadzona dobrze, jest bezpieczna finansowo. Wszystko wypełniam w swoich oświadczeniach majątkowych - zaznacza Łukasz Gibała.

- Zgodnie z procedurą poprosiłem radnego o wyjaśnienia, a następnie przesłałem je wraz ze zgłoszeniem do CBA. To jest całkowicie normalna procedura, która przebiegała w ten sam sposób w przypadku radnego Łukasza Wantucha. Moja rola jako przewodniczącego rady się skończyła, dlatego o sprawie nie byłem już informowany - mówi nam poseł Komarewicz, do niedawna szef krakowskiej rady. - To jest element gry politycznej przed wyborami, ktoś sobie nagle przypomniał o tym zgłoszeniu do CBA na dwa miesiące przed wyborami - ocenia polityk.

Czytaj też: Ireneusz Raś zapowiedział start w wyborach na prezydenta Krakowa

Radny Wantuch z Przyjaznego Krakowa (klubu prezydenta Jacka Majchrowskiego) znalazł się pod lupą CBA po tym, jak do przewodniczącego rady wpłynęło zgłoszenie o nieuwzględnieniu w oświadczeniu majątkowym ponad 50 procent udziałów w spółce Gramy Systemem. Rafał Komarewicz mówił na początku ubiegłego roku, że urząd skarbowy dopatrzył się rozbieżności w oświadczeniach kilkunastu radnych. Jego zdaniem podobne wątpliwości pojawiają się co roku i zwykle są szybko wyjaśniane.

Majchrowski: Gibała ma przekonanie, że jak pieniędzy brakuje, to się idzie do ojca

Dla urzędującego prezydenta Jacka Majchrowskiego sprawa jest jednak poważna. "Pierwsze pytanie, które ciśnie się na usta jest takie: jak osoba, która w ten sposób zarządza prywatnym biznesem może krytykować i pouczać tych, którzy prowadzą od lat politykę finansową Krakowa, przypomnijmy: miasta z najwyższą możliwą oceną ratingową" - napisał samorządowiec na swoim profilu na Facebooku. Odniósł się w ten sposób do krytyki, której Gibała od lat nie szczędzi Majchrowskiemu.

Czytaj też: Kontrowersje po poparciu Łukasza Gibały przez posłankę Razem. "Dużo pieniędzy i mało konkretów"

"Ale ja zrozumiałem jeszcze jedną rzecz: propozycje programowe Łukasza Gibała to może wcale nie jest wyrachowany populizm, tylko głębokie przekonanie, że jak pieniędzy brakuje, to się idzie do ojca i on da potrzebną kwotę. Stąd wielki program wyborczych obietnic, w których każdy znajdzie coś darmowego. Obawiam się jednak, że zaprzyjaźnione z Łukaszem Gibałą firmy, nawet te zajmujące się alkoholem i deweloperką, nie uciągnęłyby tak prowadzonych wydatków miasta" - dodał Majchrowski.

Łukasz Gibała jest oburzony wpisem prezydenta Krakowa. - To jest profil publiczny, prowadzony przez pracowników urzędu miasta za nasze pieniądze. Czy powinien być używany do tego, aby krytykować przeciwników politycznych? To bulwersujące - odniósł się do sprawy szef Krakowa dla Mieszkańców. - Prezydent sugeruje, że moja spółka jest w złej sytuacji finansowej, co jest niezgodne z prawdą. Ductor generuje zyski - podkreśla Gibała.

Kandydaci na prezydenta Krakowa. Majchrowski "w fotelu recenzenta"

W czwartek prezydent Majchrowski, który nie stara się o reelekcję, poinformował, że w tych wyborach samorządowych będzie dzielił się swoimi opiniami na temat kandydatów. "Zawsze podczas kampanii wyborczych trzymałem się zasady, że nie komentuję słów moich kontrkandydatów (...). Jeden z Czytelników nawet pozwolił sobie zauważyć uprzejmie, że pewnie dostałem wylewu skoro krytycznie wyraziłem się o długach firm Łukasza Gibały. Chcę Państwa uspokoić, wszystko jest w najlepszym porządku. Po prostu uznałem, że skoro nie kandyduję, zasady, jakie sobie narzuciłem przez ostatnie lata, już mnie nie muszą obowiązywać" - napisał. Prezydent dodał, że skoro kończy urzędowanie, usiądzie teraz "w wygodnym fotelu recenzenta".

Jacek Majchrowski nie wystartuje w wyborach
Jacek Majchrowski nie wystartuje w wyborach20.11 | Nie zamierzam kandydować w najbliższych wyborach – ogłosił w poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Obecna, piąta kandencja, będzie jego ostatnią. TVN24

Łukasz Gibała kandyduje z własnego komitetu, poparła go posłanka Razem Daria Gosek-Popiołek. O fotel prezydenta Krakowa ubiegają się też między innymi wiceprezydent miasta Andrzej Kulig (bezpartyjny), poseł Aleksander Miszalski (PO, klub KO) i Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Gibała: koalicja z Lewicą Razem jest rzeczą naturalną
Gibała: koalicja z Lewicą Razem jest rzeczą naturalnąTVN24

Kulig startuje z poparciem obecnego włodarza miasta Jacka Majchrowskiego i zapowiada kontynuację pracy Majchrowskiego.

Gibała kandyduje, aby - jak mówił ogłaszając swój start - "naprawić błędy polityki Jacka Majchrowskiego, takie jak brak zieleni, korki czy fatalny stan finansów publicznych".

Miszalski zapowiedział poprawę sytuacji finansowej stolicy Małopolski, działania na rzecz rozwoju innowacyjnych branż, uważne planowanie przestrzenne.

Gotowość do startu w wiosennych wyborach zadeklarował również wiceminister sportu i turystyki Ireneusz Raś (Centrum dla Polski, klub PSL-Trzecia Droga).

Kandydatem Konfederacji na prezydenta Krakowa jest z kolei poseł Konrad Berkowicz, który wystartuje z poparciem stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski.

Stanisław Mazur o najważniejszy urząd w mieście stara się bez wsparcia politycznego, jako kandydat niezależny. - Miasto słuchające, współzarządzane i wiarygodne - mówi rektor UEK o swojej wizji Krakowa.

Chęć walki o prezydenturę zgłosił też Marcin "Bzyk" Bąk, wokalista zespołu Wu-Hae.

Autorka/Autor:bp/gp

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Z nagrania ujawnionego przez TVP Info wynika, że ówczesny dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości miał obawy w związku dofinansowaniem Fundacji Profeto. Mraz mówi do Romanowskiego, że rozmawiał z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski mówił, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to". Z nagrania wynika, że chodziło o dwumilionowe dofinansowanie.

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

Chiny podsycają wojnę w Europie - stwierdził w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Welt am Sonntag" sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem chińska pomoc dla Rosji jest kluczowa w prowadzonej przez ten kraj wojnie w Ukrainie.

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

Źródło:
PAP, "Welt am Sonntag"

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

W piątek Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka po ujawnieniu rozmowy związanej z zawiadomieniem "o możliwości popełnienia przestępstw" przez Zbigniewa Ziobrę. Po zeznaniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Dariusz Joński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury. Rada do spraw Funduszu Sprawiedliwości ma pomysł, żeby fundusz nazwać "Funduszem Tomasza Komendy". Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja.

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Źródło:
PAP, TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sąd w Nowym Meksyku odrzucił w piątek wniosek Aleca Baldwina o oddalenie zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci operatorki Halyny Hutchins w 2021 roku. Decyzja sądu otwiera drogę do bezprecedensowego procesu hollywoodzkiego aktora.

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Źródło:
PAP

Marszałek Senatu złożyła w piątek wizytę w polskiej ambasadzie w Kijowie. Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się również z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą i ministrem obrony Rustemem Umierowem.

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Źródło:
PAP

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Polski podróżnik Mariusz Majewski został skazany w Kongu na dożywotnie więzienie pod zarzutem szpiegostwa - miał przemieszczać się po linii frontu z lokalną bojówką i robić zdjęcia strategicznych miejsc. W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna poinformował, że Majewski "nie jest szpiegiem, należy do klubu podróżników", a "jego zachowania wynikały z nieznajomości miejscowych obyczajów". W sprawie uwięzionego Polaka ma interweniować prezydent Andrzej Duda.

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Źródło:
PAP

Donald Tusk poinformował, że w najbliższych dniach rząd przeanalizuje możliwość otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Chodzi o Bobrowniki. Jak podkreślił, działania te mają pomóc polskim kupcom i przedsiębiorcom, którzy od ponad roku nie mogą prowadzić wymiany handlowej.

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- To nie było funkcjonowanie, jakiego należało oczekiwać od jednostki, która wydaje środki publiczne - powiedział w "#BezKitu" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek, odnosząc się do działań Rządowego Centrum Legislacji za czasów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczuckiego. Wskazał "najbardziej wyrazistą sytuację patologiczną, jaką można sobie wyobrazić".

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Źródło:
TVN24

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Sztab Daniela Obajtka oblepił całe Podkarpacie tysiącami plakatów. Ale spotkać byłego szefa Orlenu w terenie jest trudno. PiS-owska "jedynka" pojawia się bez zapowiedzi w wybranych miejscach, a polityczni konkurenci wprost zarzucają Obajtkowi unikanie wyborców. Ale wyborcza arytmetyka jest nieubłagana. Tylko cud może odebrać Obajtkowi mandat europosła.

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy zakończyła się policyjna interwencja wobec 44-latka, który ulicami Hrubieszowa (Lubelskie) wiózł motorówkę. Jak podała policja, ładunek nie był odpowiednio oznakowany.

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl