TVN24 | Kraków

Emilia była zakażona koronawirusem. Zmarła po porodzie. Trwa zbiórka "na lepszy start" dla małego Leosia

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Trwa zbiórka pieniędzy dla synka zmarłej 27-latki
Trwa zbiórka pieniędzy dla synka zmarłej 27-latkiTVN24
wideo 2/5
TVN24Trwa zbiórka pieniędzy dla synka zmarłej 27-latki

"Nic nie jest w stanie zwrócić Leosiowi mamy, ale jestem przekonana, że zebrane pieniądze ułatwią mu i jego tacie stawienie czoła problemom dnia codziennego" – przekonuje organizatorka zbiórki pieniędzy dla dwutygodniowego chłopca, którego mama zmarła z powodu sepsy po porodzie.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O śmierci 27-latki w szpitalu w Łańcucie, poinformowało w piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Kobieta była zakażona koronawirusem, jednak rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że bezpośrednią przyczyną zgonu była sepsa.

"Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu doszło do zatrzymania krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka zmarła" – poinformował łańcucki szpital, w którym zmarła 27-latka.

Lepszy start dla Leosia, wsparcie dla ojca

Znajomi zmarłej uruchomili zbiórkę pieniędzy dla dwutygodniowego Leosia, syna kobiety.

- Zastanawiałam się, jak w obecnej sytuacji i w obliczu tej tragedii można pomóc rodzinie Emilki – tłumaczy Monika Mazur-Widomska, współorganizatorka zbiórki. I dodaje: - Pomysł zbiórki pojawił się spontanicznie, a jej rezultaty przerosły najśmielsze oczekiwania.

W ciągu kilkudziesięciu godzin zebrano ponad 98 tysięcy złotych z planowanych 100 tysięcy.

- Te pieniądze, mam nadzieję, umożliwią Leosiowi lepszy start. Na pewno będzie miał wsparcie ojciec, który będzie mógł poświęcić się wychowaniu dziecka – zauważa Mazur-Widomska.

Emilia była aplikantką adwokacką. "Była bardzo zaangażowana w swoją pracę, była sumienna, przyjazna, pomocna. Ciężko pogodzić się z tak nagłą stratą tej niesamowitej osoby" – piszą organizatorzy zbiórki.

Zbiórka znajduje się TUTAJ.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości