Prawie potrącił rodzinę z dwójką dzieci na przejściu dla pieszych. Jest nagranie

Autor:
bp/tok
Źródło:
PAP, KPP Oświęcim
Prawie potrącił rodzinę z dwójką dzieci na przejściu dla pieszych. Nagranie z kamerki samochodowej
Prawie potrącił rodzinę z dwójką dzieci na przejściu dla pieszych. Nagranie z kamerki samochodowejKPP w Oświęcimiu
wideo 2/19
KPP w OświęcimiuPrawie potrącił rodzinę z dwójką dzieci na przejściu dla pieszych. Nagranie z kamerki samochodowej

Policjanci z Oświęcimia proszą o kontakt rodzinę, którą w Kętach prawie potrącił na przejściu dla pieszych osobowy seat. Do zdarzenia doszło 18 marca. Mundurowi publikują nagranie, na którym widać samochód wyprzedzający inny pojazd, który przepuszczał osoby czekające na możliwość wejścia na pasy.

Jak poinformowała w czwartek oświęcimska policja, kwestią czasu jest zatrzymanie kierowcy, który 18 marca około godziny 16 na ulicy Spacerowej w Kętach nieomal potrącił cztery osoby - rodziców z dwojgiem dzieci. Rodzina oczekiwała na możliwość bezpiecznego wejścia na przejście dla pieszych.

Kadr z nagrania pirata drogowego Kętach (woj. małopolskie)KPP w Oświęcimiu

Nagranie zarejestrowała kamerka samochodowa innego kierowcy, który zbliżał się do pasów. W pewnym momencie z dużą prędkością, pomimo przejścia dla pieszych i linii podwójnej ciągłej, osobowy seat wyprzedził pojazd osoby nagrywającej. Świadek zdarzenia przesłał nagranie na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Czytaj też: Wyprzedzał na skrzyżowaniu, omal nie zderzył się z autem jadącym z naprzeciwka. Policja pokazuje nagranie

Nagranie pirata drogowego w Kętach

Jak podkreśliła w komunikacie aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji, autor nagrania w przesłanym zgłoszeniu napisał, że postanowił przekazać nagranie policji, ponieważ zachowanie pirata drogowego "zmroziło mu krew w żyłach" i mogło doprowadzić do tragedii.

Kadr z nagrania pirata drogowego Kętach (woj. małopolskie)KPP w Oświęcimiu

- Na nagraniu widać, jak kierowca seata, wyprzedzając samochód przed przejściem dla pieszych, zlekceważył fakt, że na pasy wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się, widząc pędzące auto. Na nagraniu widać również prawidłowe zachowanie dziecka jadącego hulajnogą. Zatrzymało się przed przejściem i czekało na swoich rodziców - zaznaczyła Jurecka.

Czytaj też: Niebezpieczne wyprzedzanie na wzniesieniu. Centymetry od czołowego zderzenia. Nagranie

Rzeczniczka powiedziała, że nagranie stało się podstawą do wszczęcia postępowania. - Policjanci znają tablice rejestracyjne seata oraz wizerunek kierowcy, więc ustalenie jego danych personalnych jest kwestią czasu - podkreśliła policjantka. Mundurowi apelują natomiast o kontakt do pieszych, którzy uniknęli potrącenia, ponieważ ich personalia nie są znane. W tej sprawie można kontaktować się, dzwoniąc do komisariatu w Kętach pod numer 47 83 26 50.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: PAP, KPP Oświęcim

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Oświęcimiu

Pozostałe wiadomości