Kraków

Amerykańscy żołnierze utknęli na osiedlowej drodze. "Błąd nawigacji"

Kraków

Żołnierze utknęli na osiedlowej drodzegorce24 | Kontakt 24
wideo 2/3

Cztery ciężarówki amerykańskiej armii utknęły na wąskiej osiedlowej drodze w Chabówce (Małopolskie). Żołnierzom pomogli polscy strażacy.

Żołnierze jechali na Słowację, jednak przez pomyłkę wjechali na wąską drogę prowadzącą do osiedla Łęgi Wiadukt w Chabówce. Kiedy kierowcy zorientowali się że zabłądzili było już za późno - droga była zbyt wąska, by zawrócić. Dodatkowo jeden z częściowo załadowanych samochodów osunął się do rowu i lekko przechylił.

Pomogli strażacy

Na pomoc mundurowym ruszyli polscy strażacy. - Dostaliśmy zgłoszenie o samochodzie ciężarowym z naczepą, który utknął na wąskiej drodze gminnej. Naczepa zsunęła się do rowu i była potrzebna pomoc strażacka, by móc wyprowadzić naczepę z tego rowu. Razem z samochodem ciężarowym, który utknął w rowie były także trzy inne - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Jak powiedział strażak, do zdarzenia przyczynił się błąd nawigacji, która źle poprowadziła żołnierzy. Po uzyskaniu pomocy ciężarówki wróciły na trasę prowadzącą na Słowację.

Autor: wini/pm / Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | Gorce24