Przez internet proponowali nastolatkom seks. Interweniowali ojcowie dziewczynek

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z pedofilią
Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z pedofilią
Źródło: Małopolska Komenda Policji
Kontaktowali się z dziećmi przez internet, składali erotyczne propozycje i namawiali do spotkania – w ten sposób działali kolejni dwaj podejrzani o pedofilię, których zatrzymali małopolscy policjanci. W obu przypadkach w porę interweniowali ojcowie dziewczynek.

W ciągu ostatnich kilku tygodni funkcjonariusze namierzyli już sześciu mężczyzn, którzy następnie usłyszeli zarzuty związane z wykorzystywaniem małoletnich.

- To zasługa rosnącej świadomości osób dorosłych. Mamy też do czynienia ze swoistą modą na namierzanie pedofili – zauważa Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

I tak o pierwszym z podejrzanych policję powiadomił ojciec niespełna 13-letniej mieszkanki Krakowa. Dziewczynka za pomocą internetowego komunikatora nawiązała znajomość z dorosłym mężczyzną. - Ojciec twierdził, że treści rozmów mają charakter ewidentnie seksualny. Ponadto mężczyzna ten wysyłał jego córce swoje nagie zdjęcia – relacjonuje Ciarka.

Policjanci namierzyli 39-letniego mieszkańca Wrocławia. Zabezpieczyli też sprzęt komputerowy znajdujący się w mieszkaniu mężczyzny. – Znaleźli na nim około 150 zdjęć i kilkadziesiąt filmów o treści pornograficznej z udziałem dzieci – informuje rzecznik.

39-latek usłyszał zarzuty prezentowania treści pornograficznych małoletniemu poniżej 15 lat, zaspakajania swoich potrzeb seksualnych przy małoletnim oraz sprowadzania i przechowywania treści pornograficznych z udziałem dzieci. Przyznał się do zarzutów i trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Umówili się w lesie

Również drugi z zatrzymanych mężczyzn wpadł, bo ojciec dziewczynki, z którą kontaktował się 19-latek zawiadomił o sprawie policję.

- Zatrzymany poznał małoletnią na jednej z dyskotek, wtedy też wymienili się numerami telefonów. Następnie korespondowali ze sobą na jednym z portali – relacjonuje Ciarka.

Opowiada, że w pierwszych rozmowach młody mężczyzna poruszał niewinne tematy, jak mówi Ciarka, "stopniowo budował relację". Potem przeszedł do propozycji seksualnych, by w końcu zaproponować spotkanie w lesie na terenie Olkusza. Nie doszło do niego, bowiem 19-latek został zatrzymany przez policjantów.

Olkuszanin usłyszał zarzut składania małoletniej propozycji seksualnych, grozi mu do dwóch lat więzienia. – Mężczyzna podczas zatrzymania przyznał się do tego czynu – uzupełnia Ciarka.

Autor: wini/i / Źródło: TVN24 Kraków

Czytaj także: