Kraków

Kraków

Linia kolejowa przebiegająca przez Olszanicę (woj. podkarpackie) ma 131 lat, ale od wielu jest nieużywana. Pojawił się pomysł, by na trasie kursowała drezyna, która nie tylko może uchronić linię kolejową przed odejściem w niepamięć, ale także stać się turystyczną atrakcją. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z takiego środka transportu turyści skorzystają już w maju.

Osiem osób, w tym dwóch policjantów, zostało oskarżonych o udział lub współudział w uprowadzeniu rzeszowskiego biznesmena. Porwanie mieli zlecić dwaj inni przedsiębiorcy. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała we wtorek do Sądu Rejonowego w Rzeszowie tamtejsza prokuratura rejonowa.

Polskie Koleje Górskie chcą wybudować na Gubałówce wyciąg orczykowy. Według planów trasa miałaby liczyć około 360 metrów i omijać działki właścicieli, którzy nie podpisali umowy na dzierżawę gruntu. Kiedy wyciąg mógłby zacząć funkcjonować? Na razie nie wiadomo.

Straż Graniczna w Zakopanem zatrzymała na Krupówkach mężczyznę, który handlował podrobionymi kosmetykami. "Markowe" perfumy sprzedawał po 20, 30 zł. Wstępnie wartość towaru oszacowano na 10 tysięcy złotych. 30-latkowi może grozić nawet dwa lata więzienia.

Młody mężczyzna z Tarnobrzegu wyłudzał od starszych osób pieniądze na rzekome leczenie swoje lub swojego dziecka. 84-letnią kobietę naciągnął na blisko 100 tys. zł. Za wyłudzone pieniądze kupował sprzęt komputerowy, telefony i inne elektroniczne gadżety. Jedną z oszukanych namówił nawet, aby wzięła dla niego telewizor na raty. 25-latek usłyszał 28 zarzutów, grozi mu nawet osiem lat więzienia.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z limanowskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,6 promila alkoholu. W samochodzie znajdowało się też czworo dzieci w wieku od 2 do 7 lat i żona kierowcy. Kobieta była trzeźwa i miała prawo jazdy, jednak z jakiegoś powodu pozwoliła prowadzić mężowi.