Kraków

Kraków

Właściciel psa rasy cane corso musiał na jakiś czas wyjechać za granicę i szukał dla swojego pupila tymczasowego opiekuna. Na jego ogłoszenie odpowiedziała mieszkanka Krosna. Szybko okazało się jednak, że kobieta zamiast zajmować się czworonogiem chce go sprzedać przez internet. Psy tej rasy kosztują około 3 tys. zł.

Krakowska prokuratura regionalna chce przedłużenia aresztu o kolejne trzy miesiące (do 19 sierpnia) dla adwokata Marcina Dubienieckiego i pozostałych podejrzanych w śledztwie dotyczącym wyłudzeń z PFRON. Posiedzenia sądu w tej sprawie odbędą się w przyszłym tygodniu. Jednocześnie decyzją zastępcy Prokuratora Generalnego śledztwo w tej sprawie, które miało zakończyć się w czerwcu, zostało przedłużone do 22 sierpnia.

Ambasada Turcji domaga się wyjaśnień od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych po skardze jednego ze swoich obywateli studiujących w Krakowie. Mężczyzna mieszka w akademiku, który odwiedzili policjanci przeprowadzający wywiady przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podczas wizyty funkcjonariusze mieli zadawać pytania o znajomość organizacji terrorystycznych. Sprawą zajął się również Rzecznik Praw Obywatelskich.

Motorniczy "niefortunnie" zatrzymał tramwaj tam, gdzie energii elektrycznej brak. Niektórzy pasażerowie postanowili nie przesiadać się i ramię w ramię z motorniczym pojazd przepchnąć. - Takie rzeczy się zdarzają - z rozbrajającą szczerością przyznaje rzecznik krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

- Samochód osobowy jechał z duża prędkością. Zagapił się i nie zdążył wyhamować. Uderzył mi w przednie koło i straciłem panowanie nad kierownicą - tak o wypadku na autostradzie A4 mówi kierowca autokaru wiozącego dzieci na szkolną wycieczkę. Innego zdania jest kierujący osobówką: ten utrzymuje, że to autokar zajechał mu drogę. Wszystko wydarzyło się w czwartek rano w okolicy miejscowości Bratkowice (woj. podkarpackie).

Zabytkowy samolot LIM-2 wrócił na swoje miejsce w centrum Andrychowa (woj. małopolskie). Maszyna jest jednym z najlepiej zachowanych samolotów-pomników w Polsce. Ma też znaczenie sentymentalne dla mieszkańców miasta, którzy od pokoleń umawiają się przy nim m.in na randki.

Trwają prace przy demontażu automatycznych bramek poboru opłat w Mysłowicach. Wkrótce znikną też z Balic. Choć funkcjonowały tylko pół roku, zarządca autostrady uznał, że z tego udogodnienia korzysta za mało kierowców, a przy pozostałych bramkach tworzą się kolejki. – Zwłaszcza teraz, przed wakacjami i ŚDM nie możemy pozwolić na to, by jedna bramka była nieużywana, a reszta zatłoczona.

Ponad 300 tys. zł przez kilkadziesiąt godzin leżało w słupie ogłoszeniowym w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) i przez cały ten czas "skarb" mijali niczego nieświadomi mieszkańcy miasta. Jak twierdzi policja, pieniądze ukrył w tym miejscu były kurier, który wcześniej okradł placówkę pocztową.

- Nie możemy wjechać na posesję, samochody są uszkadzane – alarmują mieszkańcy miejscowości Kokotów (Małopolska), którym wyremontowano drogę biegnącą tuż przed ich domami, a która może być jedną z dróg ewakuacyjnych podczas Światowych Dni Młodzieży. Drogę, którą cztery lata temu dopiero co odnawiano, teraz podniesiono, ułożono 40-centymetrowe krawężniki i zwężono tak, że dwa samochody nie mogą się na niej minąć. Koszt 3 miliony.