Kupiła gruz i kamienie zamiast węgla. Biegły do spraw górnictwa zbada, czym były pomalowane

Autor:
mag
Źródło:
TVN24 Katowice
Mieszkanka Zawiercia chciała kupić węgiel. Została oszukana (materiał z 22.09.2022)
Mieszkanka Zawiercia chciała kupić węgiel. Została oszukana (materiał z 22.09.2022)TVN24
wideo 2/8
TVN24Mieszkanka Zawiercia chciała kupić węgiel. Została oszukana

Mieszkanka Zawiercia zapłaciła za trzy tony węgla, potem deszcz zmył z części kamieni czarny kolor. Policja wytypowała sprawców oszustwa. Biegły do spraw górnictwa ma zbadać, czy pomalowali gruz farbą, czy był to pył z prawdziwego węgla.

Trzy tony węgla, które kupiła mieszkanka Zawiercia, okazały się częściowo zmieszane ze zwykłym kamieniem i gruzem. Kobieta jest dzisiaj przesłuchiwana.

- Mamy wytypowanych sprawców oszustwa - mówi Tomasz Graboś, rzecznik policji w Zawierciu.

Fałszywy węgiel został wysłany do biegłego do spraw górnictwa. Biegły ma sprawdzić, dlaczego gruz miał kolor czarny, czy został celowo pomalowany, czy też pofarbował się od pyłu węglowego.

Podjechali, zrzucili węgiel, potem deszcz zmył kolor

Do oszustwa przy zakupie węgla doszło na początku września. - Mieszkanka Zawiercia zawiadomiła miejscową prokuraturę rejonową, która przekazała sprawę do rozpatrzenia policji - mówi Tomasz Graboś, rzecznik zawierciańskiej policji.

Jak opisywał Graboś, do zawiadamiającej organy ścigania zawiercianki samochodem dostawczym podjechało dwóch mężczyzn. Kobieta miała kupić od nich trzy tony węgla, za które zapłaciła około sześć tysięcy złotych.

- Już gdy mężczyźni odjechali po wysypaniu opału, kobieta nabrała podejrzeń, że została oszukana. Podejrzenia potwierdziły się po deszczu, który zmył opał. Okazało się, że jest wymieszany z kamieniami i gruzem - mówi Graboś.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości