W Zabrzu spłonęło 21 samochodów. W sprawie zatrzymano 32-latka

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Spłonęło 21 samochodów. W sprawie zatrzymano 32-latka (wideo bez dźwięku)
Spłonęło 21 samochodów. W sprawie zatrzymano 32-latka (wideo bez dźwięku)KMP Zabrze
wideo 2/6
KMP ZabrzeSpłonęło 21 samochodów. W sprawie zatrzymano 32-latka (wideo bez dźwięku)

W Zabrzu (woj. śląskie) jednej listopadowej nocy spłonęło 21 aut. - Mówimy o działaniu jednej osoby, która z niewiadomych powodów podpalała samochody - przekazywała policja. W sprawie podpaleń zarzuty usłyszał 32-letni mężczyzna. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę (14 grudnia) policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Zabrza. Podejrzewają, że mężczyzna jest odpowiedzialny za serię podpaleń aut, do których doszło w nocy 22 listopada. Jak informowali wówczas strażacy, jednej nocy otrzymali siedem zgłoszeń o pożarach samochodów przy ulicach: Krakowskiej, Nyskiej, Grzybowskiej, Borowej, Budowlanej i Traktorzystów. Od początku zakładano, że prawdopodobną przyczyną pożarów było podpalenie. - Zabezpieczamy monitoringi. Wiemy, że to zdarzenie nie jest przypadkowe. Mówimy o działaniu jednej osoby, która z niewiadomych powodów podpalała samochody - mówił w listopadzie młodszy aspirant Sebastian Bijok z policji w Zabrzu.

Pożar samochodów w ZabrzuKM PSP Zabrze

Zarzuty dla 32-latka. Zdaniem śledczych to on podpalił 21 aut

- W trakcie prowadzonego śledztwa wytypowano mężczyznę, który mógł mieć związek z podpaleniami. Czynności operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze potwierdziły podejrzenia policjantów, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu zarzutów - przekazuje teraz Bijok.

32-latek usłyszał zarzut podpalenia 21 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż pół miliona złotych. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Decyzją sądu 32-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. - Policjanci sprawdzają, czy zatrzymany ma związek z innymi podpaleniami, do których dochodziło w Zabrzu i innych miastach regionu - informuje Bijok.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o serię podpaleń autKMP Zabrze
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM PSP Zabrze

Pozostałe wiadomości