TVN24 | Katowice

Trenowała w jeziorze. Zaplątała się w linki wędkarskie, wołała o pomoc

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN24 Katowice
Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa GórniczaGoogle Earth
wideo 2/8
Google EarthDąbrowa Górnicza

Wołanie o pomoc usłyszał policjant, który po pracy z rodziną wypoczywał nad zalewem w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Wbiegł do wody. Okazało się, że 51-letnia kobieta wplątała się w linki wędkarskie. Mimo że jest doświadczoną pływaczką - pokonuje czterokilometrowe dystanse - nie mogła się wydostać z uwięzi.

W poniedziałek po południu dzielnicowy z Katowic Robert Gad w wolnym czasie wypoczywał z rodziną nad zalewem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Zapadł wieczór, policjant już się zbierał do domu, gdy usłyszał z jeziora wołanie o pomoc.

"Natychmiast wbiegł do wody i popłynął w kierunku kobiety, która dopływając do brzegu, zaplątała się w linki wędkarskie. Kobieta nie potrafiła sama wyplątać się z linek. Pomimo że jest doświadczoną pływaczką i regularnie pokonuje nawet czterokilometrowe dystanse, po raz pierwszy znalazła się w sytuacji, kiedy potrzebowała pomocy podczas treningu w wodzie" - opisuje śląska policja.

Czytaj też: Policjanci przypominają o bezpieczeństwie nad wodą. Spot gdańskiej policji

Plażowicz podpłynął z dmuchanym kołem

Sytuację zauważył również inny plażowicz. Podpłynął do policjanta i kobiety z dmuchanym kołem ratunkowym, które podtrzymywało pływaczkę w czasie rozplątywania linek.

Po kilku minutach policjant oswobodził kobietę, która samodzielnie dopłynęła do brzegu. Na miejscu czekały już służby ratunkowe i umundurowani policjanci z komendy w Dąbrowie Górniczej, którzy zostali zaalarmowani przez osoby wypoczywające nad zalewem. "Na szczęście 51-letnia kobieta nie wymagała pomocy medycznej i wróciła do domu ze swoją rodziną" - podsumowuje poniedziałkową akcję policja.

ZOBACZ MATERIAŁ W TVN24 GO: "Martwy obiekt" >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości