Katowice

Katowice

Alarm rozległ się o 16.10. W oknie życia w Sosnowcu siostry zakonne znalazły kilkutygodniowego chłopca. - Dziecko jest zadbane, trafiło do szpitala na badania – poinformowała diecezja sosnowiecka.

"Szukał miejsca wzdłuż zbocza". Szybowiec awaryjnie wylądował w polu

Awaryjne lądowanie szybowca w Soli (Śląskie). Z relacji świadka zdarzenia wynika, że pilot szukał miejsca wzdłuż zbocza, gdzie ostatecznie wylądował. Jak przekazała rzeczniczka żywieckiej policji, mężczyźnie nic się nie stało. Pierwszą informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Odnaleziono zaginionego 12-latka z Jastrzębia-Zdroju, który wyszedł 17 czerwca około godziny 7.30 do szkoły. Gdy nie wrócił do placówki opiekuńczo wychowawczej i nie nawiązał kontaktu z bliskimi, zaniepokojony wychowawca zgłosił jego zaginięcie.

Na tym przystanku pasażerowie wysiadają z tramwaju na ulicę, a jadący za nim kierowcy powinni się zatrzymać. Ale tym razem motorniczy otworzył drzwi po swojej lewej stronie, zamiast po prawej, wypuszczając ludzi naprzeciw jadących samochodów. - Zapomniał przełączyć sterownik. Nieszczęście było blisko. Chwała kierowcy za to, że jechał wolno - rzecznik Tramwajów Śląskich komentuje wideo ze zdarzenia.

Kilka dni po tym, jak wariant Delta wykryto u katowickich sióstr zakonnych, pobrano kolejne próbki od pacjentów ze Śląska. Tę mutację koronawirusa potwierdzono teraz u mieszkańca Katowic. Główny Inspektor Sanitarny uspokoił na konferencji, że próbki pochodzą z maja i oba ogniska są już wygaszone.

Kiełbasa była wydrążona w środku i nafaszerowana trocinami oraz cuchnącą substancją chemiczną. Leżała w trawie między blokami i Gacek zaczął ją jeść. Gdy pani Katarzyna to zauważyła, natychmiast zabrała psa do weterynarza. Gacek został uratowany, ale kiełbasy nikt nie chce zbadać. Opiekunka psa pozbierała wszystkie kawałki i trzyma je w swojej lodówce jako dowody rzeczowe.