Boczarska: aktorstwo potrafi być zawodem misyjnym

Bez polityki

Boczarska: aktorstwo potrafi być zawodem misyjnym

Miałam świadomość, że oczekiwania będą spore. Nie ukrywam, że to był dla mnie ogromny stres - mówiła aktorka Magdalena Boczarska o filmie "Różyczka 2". W rozmowie z Piotrem Jaconiem wyznała, że nie pamięta, żeby przy jakimkolwiek innym filmie towarzyszyło jej tak duże skupienie. - Moja bohaterka od początku filmu jest w bardzo skrajnych emocjach i miałam dużo dylematów, jak poprowadzić tę postać, żeby w obrębie silnej emocji, nie zmęczyć sobą widza - tłumaczyła. Aktorka podkreśliła, że czuje się spełniona zawodowo i nie czuje presji, by za swoje role zdobywać nagrody. Zwróciła jednak uwagę, że nagrody "to też jest często potwierdzenie, że droga, którą idziemy, ma sens". - My aktorzy jesteśmy próżni, potrzebujemy docenienia - dodała. Magdalena Boczarska mówiła też o macierzyństwie, które "otworzyło ją na inne pokłady emocjonalności" i sprawiło, że aktorstwo przestało być dla niej sensem życia, a stała się nim rodzina.

Opis programu

Poważna rozmowa bez polityki? Czy w kraju, w którym wszystko wydaje się polityczne, jest to w ogóle możliwe? Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń uważa, że warto próbować. Do dyskusji zaprasza wybitne postacie ze świata kultury, nauki, biznesu, a nawet polityki. To osoby z pierwszych stron gazet, o których często wiemy tak naprawdę niewiele. Skąd wzięły się ich poglądy, co je ukształtowało, jak zaczynali swoje kariery, co ich inspiruje i pasjonuje? O tym w cyklu rozmów "Bez polityki" tylko w TVN24 GO.

 

Piotr Jacoń – dziennikarz i prezenter programów informacyjnych. W listopadzie 2004 roku rozpoczął pracę w TVN24. Od 20 sierpnia 2007 jest gospodarzem programu "Dzień po dniu". W 2021 r. ukazał się jego reportaż "Wszystko o moim dziecku". Wydał również książkę "My, trans" opisującą problemy osób transpłciowych i ich bliskich.