Kolos w kanale pokonał rywali. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

TVN24

Aktualizacja:

Wielki statek wycieczkowy przepływający przez Kanał Koryncki pokonał rywali do tytułu najciekawszego wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 28 procent waszych głosów. Walka była wyrównana - na drugie miejsce wskoczył potężny mastif angielski na noszach ratowników, z 27 procentami głosów. 24 procent głosów zyskała akcja ratowania orangutanów uciekających przed pożarami na Borneo - i trafiła na trzecie miejsce.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

1. Kolos przecisnął się przez Kanał Koryncki

Spektakularne nagranie z Grecji z wyjątkowo ciasnej morskiej przeprawy przez Kanał Koryncki. Przepłynął tamtędy największy ze statków, które dotychczas żeglowały na tej trasie. Do pokonania miał ponad sześć kilometrów.

2. Ratownicy znosili psa na noszach

Potężny pies rasy mastif angielski o imieniu Floyd wspinał się ze swoim właścicielem szlakiem Grandeur Peak, niedaleko amerykańskiego miasta Salt Lake City. Kiedy zaczęli schodzić, ważące 86 kilogramów zwierzę było zbyt wyczerpane, żeby iść dalej. Sytuacja stawała się coraz trudniejsza - zapadał wieczór, robiło się coraz chłodniej. Ekipa ratunkowa ruszyła więc na pomoc.

3. Ekolodzy uratowali dwa orangutany

Od początku roku ogień trawi lasy w prowincji Kalimantan na wyspie Borneo. Przed niszczycielskim żywiołem uciekały w ostatnich dniach dwa orangutany - 20-letnia matka nazwana Mama Sifa i jej ośmiomiesięczne dziecko - Sifa. Wychudzone i odwodnione zwierzęta błąkały się w okolicach wioski Tempurukan. Odnaleźli je pracownicy organizacji ratującej zwierzęta International Animal Rescue. Po krótkim leczeniu Mamę Sifę i Sifę wypuszczono na wolność, do lasu Ketapang.

Autor: ow//now / Źródło: tvn24