Mężczyzna siedział w jacuzzi, gdy "poczuł, że coś chwyta go za głowę". To była puma

Autor:
jdw//az
Źródło:
cpw.state.co.us, CBS News
Mężczyzna został zaatakowany przez pumę w hrabstwie Chaffee
Mężczyzna został zaatakowany przez pumę w hrabstwie Chaffee Google Earth
wideo 2/5
hrabstwo Chaffee

W sobotę, 18 marca, nieopodal miejscowości Nathrop w amerykańskim hrabstwie Chaffee, siedzący wraz z żoną w jacuzzi mężczyzna nagle "poczuł, że coś chwyta go za głowę". Jak się okazało, była to puma. Obecnie "intruz" jest poszukiwany przez pracowników rządowej agencji Colorado Parks and Wildlife (CPW). 

Przebieg zdarzeń szczegółowo opisano w wydanym przez CPW oświadczeniu. Jak zaznaczono, poszkodowany siedział z żoną w oddalonym od budynku, wkopanym w ziemię jacuzzi, gdy "poczuł, że coś chwyta go za głowę". Oboje wówczas "zaczęli krzyczeć i chlapać wodą". Następnie żona mężczyzny "chwyciła latarkę i poświęciła nią na zwierzę", które para "zidentyfikowała jako pumę". 

"Światło i zamieszanie spowodowały, że puma się wycofała na około sześć metrów" - relacjonuje dalej CPW. Małżeństwo miało nadal krzyczeć na zwierzę, które w końcu odeszło w stronę pobliskiego wzgórza, skąd "nadal przypatrywało się parze". Poszkodowani opuścili wówczas jacuzzi i weszli do wynajętego przez siebie budynku. Niezwłocznie skontaktowali się z jego właścicielem, który okazał się być pracownikiem CPW.

Puma (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Pięciolatek przeżył atak pumy. "Zadarła z niewłaściwym dzieciakiem"

Właściciel domu wakacyjnego zaalarmował innych członków agencji, którzy w niedługim czasie zjawili się na miejscu zdarzenia. Jak ocenili, wskutek ataku pumy poszkodowany mężczyzna doznał "czterech powierzchownych zadrapań na czubku głowy i w pobliżu prawego ucha". Do czasu ich przyjazdu zdążył je jednak samodzielnie opatrzeć i "odmówił jakiejkolwiek pomocy medycznej". Po zdobyciu potrzebnych informacji ekipa przystąpiła do poszukiwań zwierzęcia.

Zaatakowani przez pumę "zrobili to, co należało"

"Para zrobiła to, co należało, podnosząc hałas i świecąc latarką na pumę. Choć ofiara odniosła tylko niewielkie obrażenia, traktujemy ten incydent poważnie. Zaalarmowaliśmy sąsiadów i umieściliśmy znaki ostrzegające o aktywności pumy" - przekazał Sean Shepherd, członek CPW odpowiedzialny za nadzorowanie dzikiej przyrody w regionie.

Poprzedni zgłoszony incydent z udziałem pumy odnotowano w Kolorado 27 lutego 2022 roku. Jak zaznacza CPW, sobotnie zdarzenie jest "od 1990 roku 24. potwierdzonym atakiem pumy w Kolorado, powodującym obrażenia u człowieka". Trzy inne ataki zarejestrowane na tym terenie doprowadziły do śmierci ofiary.

ZOBACZ TEŻ: "Najsłynniejsza puma w Los Angeles" schwytana. W zeszłym miesiącu zaatakowała dwa psy

Autor:jdw//az

Źródło: cpw.state.co.us, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości