Ogłoszono najczęściej wyszukiwane kierunki turystyczne 2022 roku. Na liście jedno polskie miasto

Autor:
wac//am
Źródło:
Google
W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejami
W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejami
TVN24
TVN24W Neapolu turyści dostaną plastikowe zegarki. Mają ich chronić przed złodziejami

Google opublikował coroczne podsumowanie trendów roku w wyszukiwaniach, w tym również tych, dotyczących destynacji wpisywanych w przeglądarkę przez turystów z całego świata. W dziesiątce najpopularniejszych miejsc znalazło się jedno miasto z Polski.

Zniesienie obostrzeń covidowych, obowiązkowych testów i otwarcie się na turystów przyczyniło się do zwiększonej liczby wyszukiwań haseł związanych z turystyką. W statystykach zgromadzonych przez Google znalazły się również te, dotyczące miejsc najczęściej wyszukiwanych przez turystów. 

ZOBACZ TEŻ: Czego szukali Polacy w 2022 w Google? Niektóre najpopularniejsze wyszukiwania mogą zaskoczyć

Najczęściej wyszukiwane kierunki turystyczne

W zestawieniu Google mamy swojego reprezentanta - polskie miasto znalazło się w top 10 najczęściej wyszukiwanych lotów. Listę otwiera hiszpańska Sewilla, a tuż za nią Mediolan. Podium zamyka Nicea. Kolejne pozycje zajęły: Paryż, Kreta, Amsterdam, Porto, Wyspa Man i nasz Kraków. Dawna stolica Polski wyprzedziła na liście zamykające zestawienie Ateny.

SewillaShutterstock

Tymczasem na czele zestawienia najczęściej wyszukiwanych destynacji na wakacje znalazła się Turcja, za nią Kornwalia w Wielkiej Brytanii, Benidorm w Hiszpanii, Włochy, Dubaj, Hiszpania, Grecja, Anglia i Chorwacja. Listę zamyka Szkocja.

ZOBACZ TEŻ: 21 niedocenianych miejsc w Europie według CNN. Wśród nich jest jedno z Polski

Pałac BuckinghamShutterstock

Najpopularniejszymi zabytkami roku w wyszukiwarce Google okazały się dwa londyńskie budynki: Pałac Buckingham oraz Big Ben. Na trzecim miejscu Piramida Cheopsa w Gizie, za nią statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro i Pałac Królewski w Brukseli. Na szóstej i siódmej pozycji uplasowały się dwie atrakcje Tajpej, stolicy Tajwanu: Park Kultury i Kreatywności Songshan oraz Narodowa Hala Pamięci Czang Kaj-szeka. Trzy ostatnie miejsca przypadły piramidzie przed Luwrem, Palais Idéal w Hauterives i Pałacowi Gyeongbok w Seulu.

Piramida Cheopsa jest jedynym ocalałym z siedmiu cudów świata świata starożytnegoShutterstock

ZOBACZ TEŻ: Turyści wyrzucili wyposażenie gondoli do kanału i pływali nią po Wenecji

Autor:wac//am

Źródło: Google

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości