TVN24 | Ciekawostki

Razem z Ukrainą! - specjalny serwis, którego partnerami są Ambasada Ukrainy i Polska Akcja Humanitarna

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Pomoc dla osób z Ukrainy
Pomoc dla osób z Ukrainy TVN24
wideo 2/8
TVN24Pomoc dla osób z Ukrainy

Razem z Ukrainą! – to serwis specjalny, który powstał po ataku Rosji na Ukrainę. Publikowane są tu treści związane z pomocą Ukrainie i jej obywatelom, porady prawne, listy zbiórek oraz organizacji pomocowych. Część treści będzie ukazywała się również po ukraińsku. Partnerem serwisu jest Ambasada Ukrainy w Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polska Akcja Humanitarna.  

WSPIERAMY POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ. POMÓŻ I WPŁAĆ >

Serwis dzieńdobry.tvn.pl wraz z programem "Dzień Dobry TVN" połączył siły z redakcją TVN24, "Faktów" i "Uwagi TVN", by dostarczać czytelnikom i telewidzom informacje dotyczące pomocy Ukrainie w jednym miejscu. Projekt Razem z Ukrainą! ma przede wszystkim "pomagać, informować, wspierać i opowiadać ludzkie historie".

Jak pomagać Ukrainie?

W zakładce Pomoc Ukrainie można łatwo znaleźć listę sprawdzonych zbiórek pieniędzy, informacje o tym, jak inaczej - prócz wpłacania datków - można skutecznie i mądrze pomagać uchodźcom w Polsce.

Razem z Ukrainą! jest również miejscem, w którym pojawią się porady prawne i psychologiczne. Część treści, zwłaszcza dotyczących porad prawnych, będzie ukazywała się w języku ukraińskim. 

W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych wiadomości, które rozchodzą się błyskawiczne w mediach społecznościowych, serwis podpowiada też, na jaki typ treści należy szczególnie uważać. Na stronie Razem z Ukrainą! znajdą się informacje redakcji Konkret24, która na co dzień walczy z dezinformacją w sieci. To właśnie Konkret24 sprawdził, że zdjęcie rosyjskiego transportera obrzuconego w Kijowie koktajlami Mołotowa, które wielu internautów przesyłało sobie w sieci, pochodzi z 2014 roku.

Na platformie TVN24 GO można także za darmo i bez zalogowania oglądać wspólny program ukraińskich grup medialnych 1+1 media. 

Autor:red.

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości