Sudan, ostatni na Ziemi samiec nosorożca białego, zadebiutował na Tinderze. Jest to część akcji, która ma pomóc zebrać pieniądze na utrzymanie wymierającego gatunku. Oprócz 43-letniego Sudana na świecie pozostały jeszcze tylko 4 samice.
W kenijskim rezerwacie Ol Pejeta żyją trzy z pięciu ostatnich na Ziemi nosorożców białych północnych. Sudan, 43-letni samiec, jest jedynym męskim przedstawicielem gatunku. Z tego powodu 24 godziny na dobę pilnowany jest przez uzbrojonych strażników, a władze rezerwatu uruchomiły 10-letni program, który ma uchronić wymierający gatunek.
Debiut na Tinderze
Roczny koszt ochrony jednego nosorożca wynosi ponad 250 tysięcy euro. Rezerwatu nie stać na takie wydatki, więc zainicjował akcję zbierania środków na utrzymanie ostatnich przedstawicieli gatunku nosorożca białego północnego.
Sudanowi otwarto konto na Tinderze. Użytkownicy aplikacji randkowej mogą przeczytać na profilu 43-letniego nosorożca: "Jestem jedyny w swoim rodzaju. Serio. Ostatni męski przedstawiciel nosorożca białego północnego na Ziemi. Dobrze funkcjonuję pod presją czasu. Lubię jeść trawę i wylegiwać się w błocie. Mam 180 cm wzrostu i ważę ponad 2 tony, jeśli to ma znaczenie. Nie chcę być zbyt bezczelny, ale przetrwanie mojego gatunku zależy tylko ode mnie”.
Sudan is the world\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'s only male northern white rhino and the most eligible bachelor on tinder pic.twitter.com/yfxCRvFsO9
— Nomadic Panda (@MariamBishar) 26 kwietnia 2017
"Najbardziej pożądany kawaler" zbiera pieniądze
- Mamy szansę uczestniczyć w poszukiwaniu pary dla najbardziej pożądanego kawalera na świecie - ogłosił w oświadczeniu Matt David, szef do spraw komunikacji w Tinderze.
Użytkownicy aplikacji, którzy wejdą na profil Sudana, znajdą tam nie tylko kilka słów o "najbardziej pożądanym kawalerze na świecie”, ale przed wszystkim informację o tym, jak dokonać wpłaty na konto rezerwatu i przyczynić się do ratowania nosorożców.
Autor: jog\mtom / Źródło: BBC , tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Northern White Rhinoceros Extinct Specie/Facebook