Prawda o tłustym czwartku w pytaniu za 40 tysięcy złotych

TVN24


Co jest prawdą o tłustym czwartku? To, że jest to ostatni dzień karnawału, jego inna nazwa to Mardi Gras, inaczej to ostatki lub śledzik czy to, że może wypaść w marcu? Na to pytanie odpowiadała w "Milionerach" pani Agnieszka Augustyn z Nowego Sącza.

Pani Agnieszka z pierwszego koła ratunkowego skorzystała podczas pytania za gwarantowany tysiąc złotych. Miała wyjaśnić, czym jest CEPiK. Po podpowiedzi publiczności zdecydowała, że to cyfrowa ewidencja właścicieli i ich pojazdów mechanicznych. Był to poprawny wybór.

Następna przeszkoda pojawiła się przy pytaniu o gwarantowane 40 tysięcy złotych. Dotyczyło tłustego czwartku.

Co jest prawdą o tłustym czwartku?

A: to ostatni dzień karnawału

B: inna nazwa to Mardi Gras

C: to inaczej ostatki lub śledzik

D: może wypaść w marcu

Uczestniczka nie znała odpowiedzi na to pytanie. Za najbardziej prawdopodobną uznała "B: inna nazwa to Mardi Gros". Nie chcąc ryzykować, zdecydowała się skorzystać z koła ratunkowego - pół na pół.

W grze pozostały wtedy już tylko dwie możliwe odpowiedzi - "C: to inaczej ostatki lub śledzik" oraz "D: może wypaść w marcu".

Po chwili zawahania pani Agnieszka zdecydowała się wybrać odpowiedź "D: może wypaść w marcu", co okazało się dobrą decyzją. Uczestniczka zdobyła gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Zobacz inne pytania z "Milionerów".

Autor: paj//rzw / Źródło: Milionerzy TVN