Kręgi w zbożu. Dziwne wzory odkryte w Bawarii


W miejscowości Mammendorf w Bawarii na polu jednego z rolników pojawiły się dziwne wzory. Nie wiadomo, skąd się wzięły, ale wielbiciele opowieści o UFO już niszczą resztę zbiorów gospodarza, który wezwał z tego powodu policję.

Jak pisze dziennik "Sueddeutsche Zeitung", wzory w zbożu Josef Huber odkrył w poniedziałek. Widziane z góry, układają się w malowniczą mozaikę przypominającą nachodzące na siebie kręgi.

Gospodarz wycenił straty spowodowane “położonym” zbożem na cztery tysiące euro. Po dokonaniu odkrycia wezwał policję, ale wieść o tajemniczych kręgach rozeszła się szybko po okolicy i napisał o tym m.in. lokalny dziennik "Muenchen Abendszeitung".

We wtorek z samego rana na miejsce ruszyły dziesiątki ludzi zafascynowanych znaleziskiem. Część z nich kładzie się na zbożu, przedzierając się wcześniej przez uprawy czekające na żniwa i niszcząc miesiące pracy rolnika po to, by rzekomo móc poczuć "moc" lub "energię" pozostawioną w tym miejscu przez kosmitów - pisze wydawana w Bawarii gazeta.

Josef Huber uważa jednak, że wzór jest dziełem jakiejś grupy artystów, która czegoś podobnego dokonała w okolicy - choć nie na jego polu - już w 2008 roku.

Autor: adso//gak / Źródło: SZ.de, "Muenchen Abendszeitung"

Pozostałe wiadomości