Czego szukali Polacy w 2022 w Google? Niektóre najpopularniejsze wyszukiwania mogą zaskoczyć

Źródło:
Google
Rok 2020 w wyszukiwarce Google
Rok 2020 w wyszukiwarce GoogleGOOGLE
wideo 2/3
Rok 2020 w wyszukiwarce GoogleGOOGLE

Gdyby zapytać Polaków o najważniejsze wydarzenia mijającego roku, nie ma chyba wątpliwości, że wśród odpowiedzi dominowałaby wojna w Ukrainie, kryzys energetyczny, czy drożyzna. Widać to również po tym, co wpisujemy w najpopularniejszej internetowej wyszukiwarce. Google przedstawił właśnie zestawienie najpopularniejszych wyszukiwań 2022 roku w Polsce. Niektóre mogą zaskoczyć.

Nikt chyba nie miał wątpliwości, że to wojna w Ukrainie zdominowała kończący się rok w najpopularniejszej z internetowych wyszukiwarek. Jak podaje Google, wśród top 10 trendów najszybciej zyskujących na popularności aż pięć jest związanych z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą bezpośrednio. Dwa kolejne wiążą się z kryzysem energetycznym - to Polska Grupa Górnicza i dodatek węglowy. Ważnym wydarzeniem dla użytkowników wyszukiwarki była też śmierć wokalisty znanego z grupy Vox - Witolda Paszta.

Trendy Google 2022 w Polsce - najszybciej zyskujące na popularności:

Najszybciej zyskujące na popularności: 1. Ukraina 2. Putin 3. Wojna w Ukrainie 4. PGG 5. Rosja 6. Kurs rubla 7. Dodatek osłonowy 8. Witold Paszt 9. Jak pokochałam gangstera 10. PIT2

Wojna ma również swoje odbicie w najczęściej wyszukiwanych osobach, choć tu zaskoczeniem może być miejsce drugie. Podobnie jak na świecie, swój ślad w trendach odcisnął gwiazdorski "proces dekady" czyli wyrok w sprawie Johnny Depp kontra Amber Heard. Najmłodsza w top 10 jest za to ledwie 14-letnia Sara James, uzdolniona polska wokalistka, która podbiła USA awansując do finałów "America's Got Talent".

Ludzie: 1. Władimir Putin 2. Rafalala 3. Wołodymyr Zełenski 4. Lanberry 5. Amber Heard 6. Mata 7. Jerzy Stuhr 8. Sara James 9. Will Smith 10. Simon Leviev

ZOBACZ TEŻ: Wołodymyr Zełenski Człowiekiem Roku 2022 magazynu "Time"

Trendy 2022 w Polsce - gdzie, jak, kiedy, kto to...

Ciekawe są pytania Polaków zadawane przeglądarce Google. Na przykład "gdzie". Choć często dotyczą porad praktycznych - odnośnie energii czy Covid-19 - to popularne okazały się też kwestie mniej oczywiste, jak... narząd słuchu pasikonika.

Gdzie: 1. Gdzie złożyć wniosek o dodatek osłonowy 2. Gdzie są te dzieci plakat 3. Gdzie kupić test na covid 4. Gdzie zaczyna się wojsko 5. Gdzie kupić węgiel 6. Gdzie leży Katar 7. Gdzie kupić jodek potasu 8. Gdzie będzie pochowana Elżbieta II 9. Gdzie pasikonik ma narząd słuchu 10. Gdzie dzwonić, gdy brak prądu

W przypadku pytania "jak" dominują tematy bardzo przyziemne, choć nie zabrakło kosmicznego wyjątku.

Jak: 1. Jak pomóc Ukrainie 2. Jak suszyć grzyby w piekarniku 3. Jak sprawdzić czy telewizor ma DVB-T2 4. Jak mrozić grzyby 5. Jak wypełnić wniosek o dodatek osłonowy 6. Jak wyglądał księżyc w dniu urodzin 7. Jak kupić węgiel na PGG 8. Jak gotować bób 9. Jak pozbyć się muszek owocówek 10. Jak się spowiadać

Wśród pytań "kiedy" wiele straciło już na aktualności, ale odpowiedź na niektóre, jak to o Ukrainę, chętnie byśmy poznali i teraz.

Kiedy: 1. Kiedy usuną TikToka 2. Kiedy bez maseczek 3. Kiedy koniec wojny w Ukrainie 4. Kiedy zdalne 5. Kiedy gra Iga Świątek 6. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie 7. Kiedy Stranger Things 4 8. Kiedy iOS 16 9. Kiedy wakacje kredytowe 10. Kiedy wypłata dodatku węglowego

Wśród często zadawanych pytań przeglądarce znalazło się również "kto to", które w innej wersji można czytać "kim jest". O kogo więc pytaliśmy w mijającym roku? Znów sporo jest nawiązań do działań wojennych.

Kto to: 1. Kto to behawiorysta 2. Kto to oligarcha 3. Kto to separatysta 4. Kto to probant 5. Kto to parias 6. Kto to mer 7. Kto to dezerter 8. Kto to dywersant 9. Kto to boomer 10. Kto to anonymous

Trendy 2022 w Polsce - ceny, kryzys - najpopularniejsze wyszukiwania

Google podsumował również, o jakie kryzysy Polacy pytali najczęściej w tym roku. Nie dziwi specjalnie pierwsza trójka, jednak na pierwszy rzut oka zaskakujące może być miejsce czwarte. "Kryzys wieku wczesnego" to jednak tytuł wyszukiwanego w sieci albumu braci Kacperczyk.

Kryzys: 1. Kryzys energetyczny 2. Kryzys gospodarczy 3. Kryzys humanitarny 4. Kryzys wieku wczesnego 5. Kryzys w Rosji 6. Kryzys egzystencjalny 7. Kryzys opioidowy 8. Kryzys na granicy 9. Kryzys 2008 10. Kryzys sueski

A skoro jesteśmy przy kryzysach, ważne są również pytania o ceny. Tu też pierwsze miejsce to bezpośredni wynik ataku putinowskiej Rosji na Ukrainę.

Ile kosztuje: 1. Ile kosztuje rubel? 2. Ile kosztuje test na covid w aptece? 3. Ile kosztuje wyrobienie paszportu? 4. Ile kosztuje PPV Fame MMA 14? 5. Ile kosztuje baryłka ropy? 6. Ile kosztuje cukier? 7. Ile kosztuje czołg? 8. Ile kosztuje hrywna? 9. Ile kosztuje tona węgla? 10. Ile kosztuje paliwo?

ZOBACZ TEŻ: To będą wyjątkowo drogie święta. Eksperci: ceny dalej będą rosły

Trendy 2022 w Polsce - kultura i rozrywka w wyszukiwarce Google

Google podsumował też najpopularniejsze wyszukiwania w kategoriach związanych z szeroko rozumianą rozrywką i kulturą. Otwierają je najczęściej wyszukiwane filmy. W top 10 znalazły się: "Jak pokochałam gangstera?", "Furioza", "Oszust z Tindera", "Gierek", "Batman", "Top Gun: Maverick", " Terrifier 2", "Uncharted", "Purpurowe serca" i "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4".

ZOBACZ TEŻ: Kobiety rządzą kinem. Te premiery kinowe grudnia naprawdę warto zobaczyć

Polacy szukali też w sieci informacji o koncertach. O których najczęściej? Listę rozpoczyna Koncert dla Ukrainy, następnie są koncerty Dawida Podsiadło, Eda Sheerana, Guns'n'Roses, Sanah, Genzie, Coldplay, Backstreet Boys, Quebonafide, czy Depeche Mode.

Najpopularniejsze seriale w wyszukiwarce to: "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", "Wielka Woda", "Sandman", "Zranione ptaki", "Stranger Things 4", "Gang Zielonej Rękawiczki", "Obserwator", "Kim jest Anna?", "Behawiorysta", "Heartstopper".

Trendy 2022 w Polsce - zmiany, zmiany, zmiany...

Ostatnią (alfabetycznie) kategorią zaprezentowaną przez Google są "zmiany". Choć pierwszego i drugiego miejsca można się było spodziewać, różnorodność jest tu naprawdę duża. Oto top 10 zmian 2022 r. w polskim Internecie.

Zmiany: 1. Zmiany w Polskim Ładzie 2. Zmiany w kwarantannie 3. Zmiany w dodatku węglowym 4. Zmiany w fotowoltaice 5. Zmiany w edukacji domowej 6. Zmiany istotne w projekcie budowlanym 7. Zmiany w komunikacji wrocławskiej 8. Zmiany poziomu morza 9. Zmiany w Lidze Mistrzów 10. Zmiany zasad wjazdu do Niemiec

Autorka/Autor:am

Źródło: Google

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Rebelianci Huti ostrzelali w nocy z czwartku na piątek ukraiński statek handlowy z polską załogą. W wyniku zdarzenia został poważnie ranny jeden z marynarzy - poinformowało Centralne Dowództwo USA.

Statek z polską załogą ostrzelany przez Hutich. Ranny na pokładzie

Statek z polską załogą ostrzelany przez Hutich. Ranny na pokładzie

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gdzie by się nie obejrzeć, jakaś procedura została naruszona, wydatkowano olbrzymie pieniądze - mówił Borys Budka (PO), komentując wykazane przez NIK nieprawidłowości przy zakupie przez Prokuraturę Krajową jej siedziby. Gość "Faktów po Faktach" wskazywał, że kupiono budynek, "który natychmiast musiał zostać przerobiony". Kosztował w związku z tym nie 15, a prawie 80 milionów złotych - podkreślił. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura regionalna.

"Patologia goniła patologię". NIK ma zastrzeżenia do zakupu siedziby Prokuratury Krajowej

"Patologia goniła patologię". NIK ma zastrzeżenia do zakupu siedziby Prokuratury Krajowej

Źródło:
PAP, TVN24

Nowy rząd ma prawo do reprezentowania swojej linii politycznej, wybrania swoich przedstawicieli, a prezydent ma obowiązek to uszanować. Prezydent nie może strajkować - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Paweł Kowal (KO) odnosząc się do sporu o ambasadorów.

"To, co robi prezydent, to jest strajk konstytucyjny"

"To, co robi prezydent, to jest strajk konstytucyjny"

Źródło:
TVN24

Céline Dion w rozmowie z BBC zdradziła, że pracuje nad powrotem do występów na żywo. Kanadyjska wokalistka zapewnia, że nie może się już tego doczekać. Ze względu na zmagania z zespołem Moerscha-Woltmanna nie jest jednak w stanie wskazać dokładnej daty kolejnego koncertu.

Céline Dion mówi o zmaganiach z chorobą i zapowiada powrót na scenę

Céline Dion mówi o zmaganiach z chorobą i zapowiada powrót na scenę

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Chińska platforma sprzedażowa Shein może mieć problem z dostaniem się do indeksu największych spółek notowanych w Wielkiej Brytanii. To ciąg dalszy kłopotów platformy po tym, jak kolejne europejskie rządy zapowiadają regulacje, mające ukrócić jej działalność. Zajęcie się "nieuczciwą konkurencją" ze strony chińskich platform zapowiada także Polska.

Kolejne kłopoty Shein w Europie. "To byłaby zdrada wobec pracowników i planety"

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Chin Xi Jinping miał "dać słowo" ukraińskiemu przywódcy Wołodymyrowi Zełenskiemu, że jego kraj nie sprzeda broni Rosji. O tym Zełenski powiedział w trakcie konferencji prasowej z Joe Bidenem podczas szczytu G7 we Włoszech. Pod koniec maja minister obrony Wielkiej Brytanii Grant Shapps oświadczył, że brytyjski i amerykański wywiad mają dowody na to, że Chiny już dostarczają albo będą dostarczać Rosji śmiercionośną broń do wykorzystania przeciwko Ukrainie.

Xi Jinping "dał słowo" i coś obiecał Zełenskiemu

Xi Jinping "dał słowo" i coś obiecał Zełenskiemu

Źródło:
PAP

Rosyjska fregata Admirał Gorszkow i okręt podwodny o napędzie atomowym Kazań zacumowały w porcie w Hawanie. Amerykanie z kolei wysłali do bazy w Zatoce Guantanamo okręt podwodny USS Helena. Na Oceanie Atlantyckim trwają ćwiczenia rosyjskiej marynarki, które zdaniem Pentagonu, nie stanowią zagrożenia dla Ameryki.

Rosjanie zacumowali w Hawanie. Amerykanie na przywitanie wysłali szybki okręt podwodny

Rosjanie zacumowali w Hawanie. Amerykanie na przywitanie wysłali szybki okręt podwodny

Źródło:
PAP

Doświadczenia pandemiczne, większa świadomość zdrowia psychicznego, szansa na karierę w wielu dziedzinach - to wszystko czynniki sprawiające, że psychologia to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Liczba studentów wzrosła w ostatnich latach o ponad 60 proc. Większość uczelni otrzymała jednak negatywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. A problemy nie kończą się wraz z uzyskaniem dyplomu.

Coraz więcej chętnych na studia psychologiczne. "Rośnie dostępność, ale nie jakość kształcenia"

Źródło:
tvn24.pl

Wprowadzenie opłaty za wezwanie karetki, choćby symbolicznej, może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia - uważa profesor Dariusz Timler, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Tylko w maju łódzkie pogotowie interweniowało 14 tys. razy, ale aż osiem tysięcy to wyjazdy do pacjentów, którzy nie potrzebowali pilnej pomocy - wylicza z kolei Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Zapłata za wezwanie pogotowia? "To jedna z opcji"

Zapłata za wezwanie pogotowia? "To jedna z opcji"

Źródło:
tvn24.pl

Od 14 czerwca otrzymanie dotacji w programie Czyste Powietrze będzie możliwe do pomp ciepła z listy zielonych urządzeń i materiałów. Przy czym trzeba będzie przeprowadzić audyt energetyczny.

Od dziś zmiany w programie Czyste Powietrze

Od dziś zmiany w programie Czyste Powietrze

Źródło:
PAP

"Ukryta wada konstrukcyjna silnika może zwolnić przewoźnika z odpowiedzialności za opóźniony lot" - orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To odpowiedź na pytanie polskiego sądu, który musi rozstrzygnąć sprawę opóźnionego lotu z Krakowa do Chicago.

Ważne orzeczenie TSUE w sprawie odszkodowań za opóźniony lot z Krakowa

Ważne orzeczenie TSUE w sprawie odszkodowań za opóźniony lot z Krakowa

Źródło:
PAP

Amerykańskie media opisują historę zmarłego 85-letniego weterana ze stanu Nowy Jork. Na jego własną prośbę w nekrologu zamieszczono niezwykłe wyznanie. Mężczyzna napisał, że przez całe swoje życie byłe gejem.

Weteran dokonał coming outu po śmierci, w nekrologu. "Byłem gejem przez całe moje życie"

Weteran dokonał coming outu po śmierci, w nekrologu. "Byłem gejem przez całe moje życie"

Źródło:
ABC/GMA, nypost.com, tvn24.pl

NASA wyróżniła zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia. Zdjęcie powstało spontanicznie i dzięki ogromnemu szczęściu - mówi jego autor, Daniel Koszela. Jak podkreśla zorza, którą uwiecznił, "przejdzie do historii".

Zjawisko, które "przejdzie do historii". NASA wyróżnia zdjęcie Polaka

Zjawisko, które "przejdzie do historii". NASA wyróżnia zdjęcie Polaka

Źródło:
PAP
Szanse, interesy polityczne, "walka o przeżycie" i "rozbuchane ego". Kim są i co zmienią niezrzeszeni

Szanse, interesy polityczne, "walka o przeżycie" i "rozbuchane ego". Kim są i co zmienią niezrzeszeni

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Piątek rano w wielu regionach kraju jest pogodny, ale mglisty. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek wyjaśniła, że ograniczenia widzialności mogą towarzyszyć nam przez większość poranka. Od zachodu powoli napływają jednak masy powietrza znad południowej Europy, zwiastujące sporą zmianę w pogodzie.

Snują się gęste mgły. Z zachodu płynie zmiana pogody

Snują się gęste mgły. Z zachodu płynie zmiana pogody

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pięcioletni chłopiec zginął, a drugi został ranny, gdy w kraju związkowym Styria we wschodniej Austrii doszło do niewielkiego osunięcia się ziemi - poinformowały miejscowe media.

Tragedia w czasie spaceru. Nie żyje dziecko

Tragedia w czasie spaceru. Nie żyje dziecko

Źródło:
spegiel.de, derstandard.at, AFP, ENEX

Dwie osoby zginęły, a 11 zostało rannych w czwartek wieczorem w wyniku kilku eksplozji i pożaru w podziemnym parkingu w miasteczku Nussbaumen na północy Szwajcarii – poinformowała miejscowa policja.

Wybuchy i pożar w parkingu podziemnym. Są zabici i ranni

Wybuchy i pożar w parkingu podziemnym. Są zabici i ranni

Źródło:
PAP, SRF

19-latka, której ciało znaleziono w połowie listopada 2023 roku w jednym z mieszkań w centrum Poznania, zmarła z powodu zażycia fentanylu. Potwierdziły to wyniki badań toksykologicznych.

19-latka znaleziona martwa w mieszkaniu, "przyczyną śmierci był fentanyl"

19-latka znaleziona martwa w mieszkaniu, "przyczyną śmierci był fentanyl"

Źródło:
tvn24.pl

Sejm wznowił w piątek rano obrady. Izba ma zająć się między innymi uzupełnieniem składów komisji śledczych, ustawą o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i prezydenckim projektem ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Sejm wznowił obrady. Co nas dziś czeka?

Sejm wznowił obrady. Co nas dziś czeka?

Źródło:
PAP

Iran przekazał, że osiem systemów, z których każdy zawiera 174 wirówki wzbogacające uran IR-6, będzie instalowanych w najbliższych tygodniach w pierwszej części obiektu Fordo - poinformowano w raporcie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wcześniej agencja alarmowała, że Iran ma wystarczające ilości uranu, by zbudować trzy bomby atomowe.

Zebrali już materiał na trzy bomby atomowe. I się nie zatrzymują

Zebrali już materiał na trzy bomby atomowe. I się nie zatrzymują

Źródło:
PAP

Nowy obiekt na przekopie Mierzei Wiślanej. Specjalny statek to pogłębiarka. Ma zadbać o to, żeby dno było na głębokości pięciu metrów, a nie półtora metra. Będzie miała sporo pracy, bo odcinek toru wodnego od Bałtyku do portu w Elblągu ma 20 kilometrów długości.

Ursa niemal gotowa do pracy. Rozpoczęły się próby morskie pogłębiarki

Ursa niemal gotowa do pracy. Rozpoczęły się próby morskie pogłębiarki

Źródło:
Fakty TVN

Policjanci ze Świętajna (woj. warmińsko-mazurskie) interweniowali wobec agresywnego 29-latka, psychicznie i fizycznie znęcającego nad swoją żoną. W trakcie interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

Wyzywał żonę i uderzył ją w brzuch. Agresywny był również w stosunku do policjantów

Wyzywał żonę i uderzył ją w brzuch. Agresywny był również w stosunku do policjantów

Źródło:
Policja Warmińsko-Mazurska

Agencja Narodów Zjednoczonych do spraw Kobiet informuje, że liczba małżeństw nieletnich dziewcząt w Afganistanie wzrosła o 25 procent od czasu, gdy talibowie przejęli władzę w Afganistanie i zakazali ponadpodstawowej edukacji kobiet. Niektóre rodziny wydają nieletnie córki za mąż z biedy, żeby pozbyć się jednego domownika.

Wrócili i zabrali im szkołę. Teraz rodziny oddają dziewczynki

Wrócili i zabrali im szkołę. Teraz rodziny oddają dziewczynki

Źródło:
PAP

Dwóch turystów zaginęło w ostatnich dniach na greckich wyspach Amorgos i Samos. Zarówno Amerykanin, jak i Holender wyszli na piesze wędrówki, z których nie wrócili. Lokalne służby prowadzą akcje poszukiwawcze. Pomagają w nich również ochotnicy. Greckie służby przypominają, że kraj mierzy się obecnie z falą dużych upałów.

Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Źródło:
BBC, CNN

Prokuratura Krajowa rozszerza zakres śledztwa w sprawie Pegasusa o nowe przestępstwa z Kodeksu karnego - dowiedział się Maciej Duda, dziennikarz "Superwizjera" TVN i tvn24.pl. Śledczy badają między innymi, czy doszło do osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej i czy w tym celu wprowadzono sąd w błąd co do założeń kontroli operacyjnej, przy której stosowany był Pegasus. Prokuratura bada też, czy w tej sprawie mogło dojść do kierowania, podżegania lub pomocnictwa w czynie zabronionym.

Prokuratura rozszerza śledztwo w sprawie Pegasusa

Prokuratura rozszerza śledztwo w sprawie Pegasusa

Źródło:
tvn24.pl, Superwizjer

53 lata po zaginięciu samolotu z pięcioma osobami na pokładzie w amerykańskim stanie Vermont, eksperci twierdzą, że odnaleźli wrak maszyny - pisze portal telewizji NBC News.

Zniknął tuż po starcie. Możliwy przełom po "53 latach niepewności"

Zniknął tuż po starcie. Możliwy przełom po "53 latach niepewności"

Źródło:
NBC News

Biały bizon urodził się w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Według ekspertów, taki przypadek zdarza się raz na 10 milionów narodzin. Tymczasem zamieszkujący okoliczne tereny rdzenni Amerykanie uznali te narodziny za znak i spełnienie ich dawnej przepowiedni.

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Źródło:
CBS News, BBC, tvn24.pl

Dopłaty do kupna używanych samochodów elektrycznych powinny ruszyć jesienią 2024 roku - podała prezeska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Dorota Zawadzka-Stępniak. Dodała, że na ten cel ma trafić blisko 1,6 miliarda złotych.

Kiedy dopłaty do używanych aut elektrycznych? Prezeska funduszu podała termin

Kiedy dopłaty do używanych aut elektrycznych? Prezeska funduszu podała termin

Źródło:
PAP

Policjanci z Ińska (woj. zachodniopomorskie) zatrzymali do kontroli kierowcę, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemach, funkcjonariusze dowiedzieli się, że 41-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia.

Prowadził samochód mając prawie trzy promile i dożywotni zakaz

Prowadził samochód mając prawie trzy promile i dożywotni zakaz

Źródło:
tvn24.pl, KPP Stargard

Sejmowa komisja regulaminowa nie zgodziła się na uchylenie immunitetu wiceministrze edukacji Katarzynie Lubnauer. Wnosił o to Łukasz Piebiak, kojarzony z aferą hejterską były wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości za ostatnich rządów PiS. Jego zdaniem, posłanka KO obraziła go w wypowiedziach medialnych i naruszyła jego dobre imię.

Immunitet Katarzyny Lubnauer. Decyzja komisji sejmowej

Immunitet Katarzyny Lubnauer. Decyzja komisji sejmowej

Źródło:
PAP

- Jak rozumiem, pan ambasador Magierowski jest wezwany do Warszawy. Bo powołuje i odwołuje ambasadorów prezydent Rzeczypospolitej - mówił w "Kropce nad i" Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Odniósł się w ten sposób do nieoficjalnych informacji o odejściu Marka Magierowskiego z funkcji ambasadora w USA. Mastalerek zaapelował w tej sprawie do premiera Donalda Tuska.

Magierowski "wezwany do Warszawy". Mastalerek: chciałbym zaapelować do premiera

Magierowski "wezwany do Warszawy". Mastalerek: chciałbym zaapelować do premiera

Źródło:
TVN24
Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Niektóre rośliny wykazują inteligentne zachowania. Badanie naukowców ze Stanów Zjednoczonych wskazało, że nawłoć potrafi informować otaczające ją rośliny o ataku roślinożercy - ale tylko te należące do tego samego gatunku. Odbiór takiego sygnału warunkuje dalsze zachowanie rośliny.

Nawłoć to bardzo inteligentna i komunikatywna roślina

Nawłoć to bardzo inteligentna i komunikatywna roślina

Źródło:
ScienceAlert, Cornell University

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce. W jednym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie. - Absolutne hity filmowe, spektakularne seriale oraz bibliotekę kochanych i ikonicznych seriali HBO - mówił w TVN24 szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. 

Max już w Polsce. Debiut platformy

Max już w Polsce. Debiut platformy

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

Francuscy socjaliści, komuniści, Zieloni i skrajnie lewicowa Francja Nieujarzmiona powołały do życia "front ludowy". Na piątek zapowiedziano przedstawienie programu tej formacji. W komunikacie zapewniono, że powstanie sojuszu oznacza, że "dojście do władzy Zjednoczenia Narodowego nie jest już przesądzone!".

Francuzi się ratują przed skrajną prawicą. Powstał "front ludowy"

Francuzi się ratują przed skrajną prawicą. Powstał "front ludowy"

Źródło:
PAP

Dowódca Legionu Gruzińskiego, którego oddziały walczą w Ukrainie przeciwko rosyjskim wojskom zdradził, że kilka miesięcy temu próbowano go otruć. Według Gruzina była to już trzecia próba jego otrucia. Zaznaczył, że media w Rosji wiele razy pisały o jego rzekomej śmierci.

Dowódca Legionu Gruzińskiego: już trzeci raz próbowano mnie otruć

Dowódca Legionu Gruzińskiego: już trzeci raz próbowano mnie otruć

Źródło:
PAP