Nie żyje Witold Paszt, piosenkarz i założyciel zespołu VOX

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Nie żyje Witold Paszt, założyciel zespołu VOX miał 68 lat (informacja z 19 lutego)
Nie żyje Witold Paszt, założyciel zespołu VOX miał 68 lat (informacja z 19 lutego)
TVN24
TVN24Nie żyje Witold Paszt, założyciel zespołu VOX miał 68 lat

Zmarł Witold Paszt, piosenkarz i założyciel zespołu VOX. "Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt" - poinformowała w mediach społecznościowych rodzina artysty. Witold Paszt miał 68 lat.

Witold Paszt zmarł 18 lutego. O śmierci artysty poinformowała w sobotę rodzina piosenkarza. "Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa" - przekazały córki muzyka.

We wpisie, zamieszczonym w mediach społecznościowych, podkteślono: "Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane".

Założyciel zespołu VOX, jego "Bananowy song" podbił serca publiczności

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. W 1977 roku założył zespół Victoria Singers. Rok rok później powstała grupa VOX, z którą Paszt wydał kilka albumów. Jednym z największych przebojów zespołu był "Bananowy song". Za wykonanie tej piosenki Paszt z zespołem wyśpiewali sobie nagrodę publiczności na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 roku. Kolejnym z hitów grupy był utwór "Rycz mała, rycz".

Zespół koncertował nie tylko w Polsce, ale też w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W 2001 roku Witold Paszt wydał "Jak słońce", swój pierwszy album solowy.

Czytaj też: Vox: tętnimy życiem, tu nie ma żartów

W 2005 roku wziął udział w pierwszej edycji "Tańca z Gwiazdami" na antenie TVN. W finale - w parze z Anną Głogowską - zajął drugie miejsce.

Ostatnio był jednym z trenerów w "The Voice Senior" w programie drugim telewizji publicznej.

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości