Emoji mężczyzny i osoby w ciąży uzupełnią wizerunek kobiety w ciąży. Poinformowała o tym Emojipedia. Nowe wizerunki osób w ciąży mają między innymi odzwierciedlać fakt, że transseksualni mężczyźni, jak i osoby niebinarne mogą zachodzić w ciążę.
Emoji to piktogramy, które służą do wyrażania emocji w przekazach internetowych. Za to, jakie grafiki będą dostępne w naszych telefonach i komputerach, odpowiada Konsorcjum Unicode. To organizacja non-profit z siedzibą w Kalifornii. Zrzesza podmioty, które zajmują się realizacją różnych projektów związanych z tym systemem znaków. Konsorcjum zbiera, a następnie zatwierdza i publikuje listy emotikon, których potem używają internauci. Wszystkie dostępne grafiki można zobaczyć w Emojipedii, którą prowadzi organizacja.
Emoji: mężczyzna i osoba w ciąży
Konsorcjium Unicode zaprezentowało i wyjaśniło znaczenie dwóch nowych emoji. Są to mężczyzna w ciąży i osoba w ciąży. To wizerunki postaci trzymających się za okrągły brzuch. W ten sposób uzupełniona zostanie emotikona kobiety w ciąży, która pojawiła się w zbiorze w 2016 roku.
Nowe wizerunki osób w ciąży mają odzwierciedlać fakt, że transseksualni mężczyźni, jak i osoby niebinarne mogą zachodzić w ciążę. Unicode wyjaśnia również, że osoba w ciąży może być również wykorzystywana przez kobiety z krótkimi włosami. Konsorcjum zaznacza, że pojawienie się nowych emotikon to odpowiedź na świadome i inkluzywne (włączające - red.) korzystanie z tej formy komunikacji.
Some answers to common questions about the new pregnancy emojis https://t.co/6gSsKhVH8N
— Emojipedia (@Emojipedia) September 17, 2021
Emoji nawiązujące do ciąży
W Emojipedii możemy też przeczytać, że piktogramy nawiązujące do osób w ciąży, mogą być również używane do sytuacji określanych w języku angielskim jako "food baby" (potocznie: "ciąża żywieniowa"). Chodzi o opisanie stanu po przejedzeniu się. To określenie pojawia się w wielu kulturach na przykład w memach, przy okazji świątecznego obżarstwa.
Pierwszy katalog liczący 179 emoji stworzył 20 lat temu Japończyk Shigetaka Kurita. Chciał tchnąć emocje w wiadomości tekstowe przesyłane za pośrednictwem wczesnego systemu internetu mobilnego zwanego i-mode, ówczesnego konkurenta znanego z polskiego rynku WAP.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Sharaf Maksumov / Shutterstock, Twitter/Emojipedia