Ciekawostki

Ciekawostki

Japońskie miasto Obama zapadło na obamomanię. Choć jego mieszkańcy nie mogą głosować na na kandydata Demokratów, to przynajmniej mu kibicują i - co równie ważne, jeśli nie ważniejsze - mogą na nim zarobić.

Pomysłowy żartowniś wysmarował klejem sedes w publicznej toalecie i zapewne myślał, że to doskonały dowcip. Innego zdania musiał być jednak mężczyzna złapany w tę "pułapkę". Klej był tak mocny, że pechowca udało się uwolnić dopiero w szpitalu.

Piękna i puszysta - to hasło dorocznego konkursu piękności dla kobiet o pełniejszych kształtach i większych rozmiarach. Konkurs, połączony z pokazem mody, odbywa się w izraelskim mieście Beer Szewa. Wybory miss odbyły się już po raz piętnasty.

Każda dyskoteka powinna kończyć się wolnym tańcem, bo "muzyka techno i światła dyskotekowe mają takie samo działanie jak kokaina i dlatego należy je bezwzględnie ograniczyć". Tak przynajmniej uznali Włosi.

Pakistańska policja udaremniła ślubną ceremonię dwojga dzieci - czteroletniej dziewczynki i siedmioletniego chłopca. Ślub dzieci miał gwarantować zakończenie trwającego od lat sporu między dwoma rodzinami. Teraz grozi im miesiąc więzienia i dziesięć dolarów grzywny.

Otworzył oczy, zrobił sobie poranną kawkę i między jednym a drugim kęsem porannego omleta postanowił: Szybko pogadam z "kim" trzeba, żeby do urny wrzucił "co" trzeba... dzięki temu spokojnie będę mógł zjeść pieczoną wołowinę w przerwie obiadowej. Później zostanę prezesem, a poprawą kondycji polskiej piłki głowy sobie nie będę zawracał - tak według jednego z naszych internautów mógł wyglądać, skreślony własnoręcznie przez Grzegorza Latę, plan szczęśliwego dnia, gdy wybierano go sternikiem PZPN-u.

Mierzą 42 metry, ważą 2 tony i pobiły rekord Guinessa. Mowa o największej na świecie parze dżinsów, które powstały w stolicy Peru, Limie.

Spotkania w rodzinnym gronie, wizyty na grobach bliskich i wspominanie ich - to główne "zadania" Polaków podczas święta Wszystkich Świętych. Ale jeszcze wczoraj wielu, zwłaszcza młodszych rodaków, o tych obowiązkach nie myślało. W kolorowych maskach, blasku świateł i przy głośnej muzyce próbowali "uwierzyć w ducha" podczas Halloween, czyli wigilii Wszystkich Świętych. Jak to się robi w Chicago? Zdjęcia na platformę Kontakt TVN24 przesłał Andrzej Bolesławski.

Dwa lata więzienia odsiedzi pewien Brytyjczyk o niepośledniej fantazji. Michael Newitt chciał być agentem w stylu Jamesa Bonda, zaczął więc się do niego upodabniać. I udało mu się nabrać kilku policjantów, a nawet własną żonę.

Problemy finansowe mogą dotknąć każdego - nawet gwiazdy rocka. Irlandia z powodu recesji i zastoju na rynku nieruchomości zawiesiła właśnie plany budowy najwyższego w kraju budynku, w którym miało znaleźć się studio nagrań słynnej grupy U2.

Urzędnicy hrabstwa Swansea poprosili o walijskie tłumaczenie treści znaku drogowego. Otrzymaną odpowiedź wykorzystali. Nikt nie zauważył, że była to automatyczna wiadomość: "Nie ma mnie teraz w biurze. Proszę przesłać wszelkie zlecenia do tłumaczenia".

Prezydent Francji nie może liczyć na spokój. Laleczka voodoo z wizerunkiem francuskiego prezydenta bije rekordy popularności, a internet obiegł klip, w którym animowana podobizna Sarkozy'ego śpiewa "I am King of Bling-Bling", czyli "Jestem królem blichtru". To krytyka wystawnego tryb życia Sarkozy'ego.

Luksusowe samochody, lśniące motorówki, wykwintne jedzenie i najeżona brylantami biżuteria - to wszystko można obejrzeć, a gdy pozwala na to zawartość portfela, a także kupić na targach artykułów luksusowych w Brukseli. Bawią tam milionerzy z całego świata, którym - jak widać - kryzys finansowy niestraszny.

Ares ma być rakietą, która rozpocznie nową erę lotów księżycowych. Chyba, że rozbije się o platformę startową lub wytrzęsie na śmierć swoich pasażerów.

Anglikom nie straszny kryzys finansowy. W Londynie otwarto właśnie warte 2 miliardy funtów czyli prawie 9 miliardów złotych centrum handlowe. Nie byle jakie, bo najbardziej luksusowe w Europie.

Niecodziennie wyglądającego zwierzaka można podziwiać w niemieckim Halle. Dwugłowy żółwik przyciąga publiczność z całego kraju.

Tysiące małych żółwi weszło, i to dosłownie, w dorosłe - morskie - życie. Na plaży w Meksyku całe ludzkie rodziny zebrały się, aby podziwiać zza czerwonej taśmy ten niezwykły spektakl.

Mają dwa miesiące, mieszkają w jednym z litewskich domów i pochłaniają po pół kilograma mięsa dziennie. Mowa o parze lwiątek, które przyjął pod swój dach opiekun z prywatnego zoo na Litwie.

Palacze w krajach, gdzie palenie w miejscach publicznych jest zabronione, mają nową broń. Napój, który według producenta ma dawać efekty podobne do tych, jakie daje nikotyna.

Przełomowe, 2,5 godzinne nagranie z latającymi spodkami niedawno obiegło media na całym świecie. Badacze UFO i dziennikarze nie mają wątpliwości - jeśli film jest prawdziwy, to jest to największy dotąd dowód na istnienie UFO.