Ciekawostki

Ciekawostki

Florence Nightingale jest uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa. Właśnie w roli pielęgniarki wzięła udział w wojnie stuletniej, wojnie krymskiej, w II wojnie światowej czy w wojnie w Wietnamie? Na to pytanie za 75 tysięcy złotych odpowiadał pan Leszek Leśniak z Warszawy.

Nowy lotniskowiec US Navy, USS John F. Kennedy, doczekał się swojego chrztu. Uroczystość odbyła się w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Matką chrzestną jednostki została córka tragicznie zmarłego amerykańskiego prezydenta Caroline Kennedy.

Kura, która dzięki pomocy człowieka zyskała drugie życie, zwyciężyła w cotygodniowym konkursie na najciekawsze wideo w tvn24.pl, zdobywając 67 procent Waszych głosów. Latający Mikołaj nad Białymstokiem zajął drugie miejsce. Wybrało go 17 procent internautów uczestniczących w głosowaniu. Trzecie miejsce z wynikiem sześciu procent otrzymało poruszające nagranie niedźwiedzia wymalowanego farbą.

W trakcie porządkowania materiałów w magazynach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, znaleziono taśmy ze ścieżkami dźwiękowymi do takich hitów jak "Stawka większa niż życie", "Czterej pancerni i pies" czy "Sami swoi". Największe poruszenie wywołała jednak ścieżka do "Zakazanych piosenek", pierwszego powojennego polskiego filmu.

"Oklapniętą" i "anemiczną" nazwano podarowaną przez władze Norwegii choinkę, która stanęła na londyńskim Trafalgar Square. Podarunek to kontynuacja trwającej od 1947 roku tradycji. Drzewka broni brytyjski ambasador w Norwegii, który podkreślił, że "ważne, aby rozważyć symbolikę drzewa, a nie tylko liczbę jego gałęzi".

W czwartkowym odcinku specjalnym "Milionerów" cała wygrana została przeznaczona na cele charytatywne. O sumę, która zasiliła konto fundacji TVN "Nie jesteś sam" grali finaliści programu "Masterchef Junior", Paulina Foremny i Olek Multan oraz 9-letnia youtuberka Lenka Pachuc i 10-letnia aktorka Kasia Wincza.

Pola Negri przeszła do historii jako aktorka i jako pierwsza spośród znanych kobiet, która: malowała paznokcie u stóp, poleciała w kosmos, kandydowała na prezydenta czy zmieniła płeć? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadał Krzysztof Piaskowski z Wrocławia.

Kiedy samiec jelenia gubi poroże? Przed zimą, zaraz po rykowisku, każdej wiosny czy tuż przed śmiercią? Z takim pytaniem w programie "Milionerzy" musiała zmierzyć się pani Katarzyna Dąbrowska z Krakowa.