W Chinach zostały zablokowane strony internetowe agencji Reutera - poinformowała w piątek ta światowa agencja. Wcześniej w Chinach blokowano dostęp m.in. do witryn amerykańskich dzienników "New York Times" i "Wall Street Journal", a także agencji Bloomberga.
- Reuters jest przywiązany do zasady uprawiania uczciwego i rzetelnego dziennikarstwa na całym świecie. Informowanie naszych odbiorców o wydarzeniach w Chinach uznajemy za bardzo ważną kwestię i dlatego liczymy, że nasze strony zostaną wkrótce znowu uruchomione - napisano w oświadczeniu agencji.
Niewygodne materiały
Chińskie organy cenzurujące internet często bez ostrzeżenia blokują nowe strony i serwisy. Portal technologiczny TechCrunch zwraca jednak uwagę, że w przypadku witryn należących do mediów dochodziło do tego po publikacjach niewygodnych dla władz w Pekinie materiałów. W takich okolicznościach dochodziło do blokowania stron "Guardiana", "New York Timesa", "Wall Street Journal" i Bloomberga. Najnowsza blokada dotyczy nie tylko chińskiej, ale także angielskiej wersji stron internetowych Reutersa. Według portalu TechCrunch w ostatnim czasie agencja nie publikowała tekstów nieprzychylnych władzom chińskim.
Autor: mw/bgr / Źródło: PAP