Android sika na Apple'a. Niewybredny żart na mapach Google

Ze świata

twiiter.comNa mapach Google można było dzisiaj zobaczyć logo sikającego Androida na Apple'a

Na mapach Google można było dzisiaj zobaczyć logo sikającego Androida na Apple'a. Zobaczyć mogli to użytkownicy, którzy przeszukując cyfrowe mapy natrafili na okolice miasta Rawalpindi, w północnej części Pakistanu.

To żart, którego dopuścił się jeden z użytkowników mapy i został zgłoszony przez system Google Map Maker.

Jak to możliwe?

Obraz pojawiał się zarówno na mapach na ekranach komputera jak i wersji mobilnej, lecz znikał po przejściu na tryb widoku satelitarnego. Można go było dostrzec w lokalizacji znajdującej się na 33°30'52.5" szerokości północnej oraz 73°03'33.2" długości wschodniej.

Google Map Maker umożliwia dodanie dowolnej treści przez użytkownika i aktualizuje informacje na mapach, które są dostępne dla milionów ludzi korzystających z Google Maps oraz Google Earth.

Edycja jest dostępna do wykonania w ponad 200 krajach i ma na celu oznaczenie firm, przedsiębiorstw, ważnych instytucji w danych obszarze, dotychczas brakujących w Google Maps.

Wprowadzane zmiany przed ostatecznym pojawieniem się na mapach są oczywiście jednak moderowane i sprawdzane przez przedstawicieli Google, ale jak informuje "Daily Mail" widocznie dzisiejsza żartobliwa aktualizacja, choć wydaje się to zaskakujące, musiała zostać pominięta.

Jak informuje "Daily Mail", przedstawiciele amerykańskiego giganta podkreślają, że nie mają pojęcia jak mogło dojść do takiej pomyłki i dlaczego fragment mapy uzyskał akceptację.

Wcześniej przy okazji Prima Aprillis, Google pozwolił swoim użytkownikom na wprowadzenie Pac-Mana na wirtualne ulice swojego miasta lub innego dowolnego miejsca.

Autor: mb / Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: twiiter.com