Z kraju

Kolejny duży bank podnosi opłaty. Sprawdź, za co zapłacisz więcej

Z kraju

Klienci Banku Zachodniego WBK zapłacą więcej

Bank Zachodni WBK podnosi opłaty. Od sierpnia klienci zapłacą więcej m.in. zaprowadzenie konta oszczędnościowego, przelewy, czy kody SMS.

Klientów Banku Zachodniego WBK czekają podwyżki. Bank poinformował, że podniesie opłaty od 1 sierpnia 2016 roku - zobacz szczegóły nowej taryfy. Zmiany dotyczą m.in. opłat za prowadzenie konta oszczędnościowego. Dotąd za taką usługę klienci nie płacili nic. Teraz zapłacą 1 zł miesięcznie, czyli 12 zł rocznie.

Jakie zmiany?

Zmiany dotkną również kodów SMS służących do autoryzacji transakcji w bankowości internetowej. Klienci posiadający m.in. Konto Godne Polecenia, Konto 123, Konto VIP zapłacą 0,20 zł za za szósty SMS i kolejne w danym miesiącu. Osoby posiadające w BZ WBK Konto Godne Polecenia i Konto 123 zapłacą więcej za usługę Przelew24, która umożliwia szybkie płatności w sklepach internetowych. Opłata wzrośnie z 0 do 0,50 zł. Taką samą stawkę (0,50 zł zamiast 0 zł) właściciele Konta Godnego Polecenie oraz Konta 123 zapłacą za realizację zlecenia stałego. Z 3 do 5 zł wzrośnie również opłata za realizację przelewu ekspresowego w bankowości internetowej - z 3 zł do 5 zł (dla posiadaczy Konta Godnego Polecenia, Konta 123, Konta Aktywni 50+). Kolejna zmiana dotyczy wpłat i wypłat gotówki w oddziałach. Opłata za taką usługę dla posiadaczy Konta Godnego Polecenia wzrośnie z 0 zł do 5 zł.

Nie tylko BZ WBK

Z początkiem maja weszły w życie podwyżki w PKO BP. Wzrosły m.in. opłaty warunkowe za niektóre pakiety, obsługę kart kredytowych, przewalutowania, wypłaty z bankomatów czy prowizje pobierane przy kredytach studenckich.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl,

Pozostałe wiadomości