Program Mieszkanie plus będzie realizowany przede wszystkim na gruntach Skarbu Państwa i samorządu terytorialnego. Ma być szansą również dla mniejszych miejscowości. Państwowe spółki są brane pod uwagę, ale to ich majątek - zaznacza Ministerstwo Skarbu Państwa.
"Udział spółek Skarbu Państwa w realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego jest brany pod uwagę. Podkreślić należy jednak, że nieruchomości spółek państwowych stanowią majątek tych spółek i nie wchodzą w skład zasobu nieruchomości Skarbu Państwa" - poinformowało nas Ministerstwo Skarbu Państwa.
Jak wcześniej zapowiadał Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, do wojewodów zostały wysłane prośby o identyfikację terenów, które można przeznaczyć pod zabudowę. Z jego wstępnych analiz wynika, że jest ich sporo.
Nie tylko duże miasta
Jak podkreślił resort, nieruchomościami Skarbu Państwa gospodarują różni dysponenci, w tym właściwe Agencje oraz starostowie.
- Założeniem programu jest, by mieszkania w ramach nowego rządowego programu były dostępne także na lokalnych rynkach nieruchomości - nie tylko w dużych miastach, ale wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie - wyjaśnia resort w odpowiedzi na nasze pytania. Szczegóły realizacji inwestycji mieszkaniowych, w ramach programu Mieszkanie plus, zostaną zaprezentowane po wejściu w życie ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym. Ma to nastąpić w IV kwartale 2016 r.
Program Mieszkanie plus to propozycja rządu, która zakłada rozwój budownictwa społecznego, budowę mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do ich własności oraz rozwiązania umożliwiające odkładanie oszczędności na budowę czy kupno nieruchomości. Cena metra kwadratowego mieszkań ma wahać się między 10 a 20 zł.
Zobacz opinie ekspertów o programie Mieszkanie plus:
Autor: PMB//ms / Źródło: tvn24bis.pl
Źródło zdjęcia głównego: tvn24