Morawiecki zapowiedział wyższe ulgi i zwolnienia podatkowe

Z kraju


Podwyższona zostanie po raz pierwszy od 15 lat wysokość ponad 20 ulg i zwolnień od podatku - zapowiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki, pytany w piątek wieczorem w Radiu Maryja.

Morawiecki został zapytany o podwyżki świadczeń dla osób niepełnosprawnych. Poinformował, że PiS dokonuje wielu zmian i wielu podwyżek. Jako przykład zapowiedział, że całkowicie zwolnione zostaną z PIT-u stypendia stażowe finansowane przez uczelnie, świadczenia na rzecz emerytów przez ich byłego pracodawcę.

Dopłaty pracodawcy

Ponadto - jak dodał - potrojone będzie zwolnienie dopłat pracodawcy na wysłanie dziecka do żłobka i przedszkola, podwojone zostanie zwolnienie z dopłat pracodawcy do kolonii dla dzieci, rozszerzone zostaną też ulgi rehabilitacyjne, w tym ulga na samochód dla wszystkich niepełnosprawnych, nie tylko z pierwszej i drugiej grupy inwalidzkiej.

Morawiecki zaznaczył, że w formie ulg zostaną także ujęte wszystkie dojazdy osób niepełnosprawnych, nie tylko te do lekarzy, oraz utrzymanie psów asystujących dla wszystkich niepełnosprawnych.

- Szereg tego typu ulg i dodatków my właśnie teraz wdrażamy jako część naszego wielkiego programu społecznego, programu Prawa i Sprawiedliwości - mówił Morawiecki.

Zapewnił, że w kontekście rent potrzeba więcej czasu.

- Polityka społeczna jest i pozostanie najważniejszą częścią naszej polityki, po to w ogóle działamy, dla ludzi, dla rodzin - dodał.

Autor: MS / Źródło: PAP, Radio Maryja

Raporty: